واکسیناسیون کرونا

شروع واکسیناسیون کرونا برای افراد ۷۵ سال به بالا

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد واکسیناسیون کرونا برای افراد ۷۵ سال به بالا از دیروز آغاز شده و تا دو هفته ادامه خواهد داشت.

بر اساس اظهارات علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تزریق واکسن کرونا به افراد ۷۵ سال به بالا از دیروز آغاز شده است. شبکه بهداشت مشخصات این افراد را دارد و به آن‌ها پیامک می‌دهد یا با آن‌ها تماس می‌گیرد و تاکنون هیچ احتیاجی به مراجعه حضوری برای ثبت نام نیست.

مدت زمان واکسیناسیون کرونا برای افراد ۷۵ سال به بالا

طبق پیش‌بینی‌ها، واکسیناسیون کرونا افراد ۷۵ سال به بالا حداقل تا دو هفته آینده به طول می‌انجامد. در صورتی که تا روز چهارشنبه این هفته، با افراد بالای ۷۵ سال به منظور دریافت واکسن تماس گرفته نشد یا برای آن‌ها پیامک ارسال نشد، می‌توانند با ورود به سامانه salamat.gov.ir برای دریافت واکسن ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که به منظور ثبت نام باید کد ملی، مشخصات و شماره تماس خود را در سامانه ثبت کنند.

بر اساس اظهارات سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا، افراد ۸۰ سال به بالا همچنان در حال دریافت واکسن هستند و چنانچه این گروه سنی تا به امروز هنوز در سامانه ثبت نام نکرده‌اند، سهمیه آن‌ها همچنان محفوظ است و می‌توانند با مراجعه به سایت مذکور برای تزریق واکسن ثبت نام کنند.

تزریق ۵۶ هزار و ۵۹۸ دوز واکسن کرونا در کشور

واکسیناسیون عمومی کرونا در کشور از تاریخ هشت اردیبهشت و با تزریق واکسن به افراد ۸۰ سال به بالا آغاز شد. وزارت بهداشت اعلام کرده است که تا به امروز نزدیک به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واکسن کرونا به کشور وارد شده است. دوز اول واکسن به ۱ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۶۴۸ نفر تزریق شده و دوز دوم نیز به ۳۴۲ هزار و ۹۵۰ نفر تزریق شده است. در مجموع ۵۶ هزار و ۵۹۸ دوز واکسن کرونا تا به امروز در کشور تزریق شده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. از افراد مسن به عنوان موش ازمایشگاهی استفاده میکنن بی شرفا