واکسیناسیون کرونا

ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای سالمندان ۷۰ سال به بالا آغاز شد

ثبت نام واکسیناسیون کرونا از شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ برای سالمندان ۷۰ سال به بالا در سامانه salamat.gov.ir وزارت بهداشت آغاز شد.

از روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ فاز دوم واکسیناسیون کرونا با اولویت افراد ۸۰ سال به بالا شروع شد و پس از آن در ۲۵ اردیبهشت نیز این طرح برای افراد بالای ۷۵ سال که جمعیتی بیش از ۹۳۰ هزار نفر را شامل می‌شود به اجرا رسید. اکنون نیز طبق اعلام وزارت بهداشت سالمندان ۷۰ سال به بالا برای دریافت واکسیناسیون علیه ویروس کرونا باید اقدام کنند.

آغاز ثبت نام واکسیناسیون کرونا برای سالمندان ۷۰ سال به بالا

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، طرح واکسیناسیون کرونا از امروز شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۰ برای افراد ۷۰ سال به بالا شروع شده است، اما تمام این افراد از امروز می‌بایست با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir مراحل ثبت نام را انجام دهند تا پس از آن تمام افراد ثبت نام شده به ترتیب سنی به شکل هوشمند نوبت واکسیناسیون دریافت کنند. برای این افراد محل و زمان دقیق واکسیناسیون از طریق پیامک اعلام خواهد شد.

دکتر علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در این خصوص گفت طبق تجربه دو هفته گذشته تصمیم بر آن شد تا تمام افراد در سایت salamat.gov.ir مراحل ثبت نام را انجام دهند و خودمان با انجام نوبت‌دهی از هر نوع ازدحام پشت در مراکز واکسیناسیون جلوگیری کنیم.

در همین راستا مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد متولدین ۱۳۳۰ به قبل یعنی گروه سنی ۷۰ سال به بالا برای دریافت نوبت واکسن کرونا می‌بایست از امروز در سامانه salamat.gov.ir مراحل ثبت نام را انجام دهند تا به صورت هوشمند و به ترتیب سنی برای آنها نوبت‌دهی انجام شود.

لازم به ذکر است محل و زمان دقیق واکسیناسیون به هر فرد از طریق پیامک ارسال می‌شود و به همین دلیل افراد فقط بر اساس پیامک نوبت‌دهی باید به مراکز مراجعه کنند. همچنین پذیرش افرادی که بدون نوبت به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، ممنوع است. طبق اعلام مسئولان وزارت بهداشت، سهمیه واکسن سالمندان در گروه سنی ۷۵ سال به بالا که تاکنون مراحل واکسیناسیون را انجام دادند محفوظ بوده و با اعلام گروه‌های سنی جدید از بین نخواهد رفت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۲ دیدگاه

  1. حالا واقعا این واکسنشون جواب داده جدی جدی کرونا میره