بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village و 15 نکته برای تازه واردها

اگر بازی Resident Evil Village – رزیدنت اویل 8 را به تازگی آغاز کرده‌اید، راهنمای زیر می‌تواند به شما کمک کند تا تجربه بهتری از آن داشته باشید.

اگر قصد تجربه بازی Resident Evil Village را دارید، در ادامه به نکاتی پرداخته‌ایم که می‌توانند کارآمد باشند و تعدادی از مشکلات بازیکنان را حل کنند.

بعضی از بازی دوستان نسل جدید شاید تاکنون مجموعه رزیدنت اویل را تجربه نکرده باشند. قسمت هشتم می‌تواند بهترین آغاز برای شما باشد و اگرچه داستان قسمت هفتم را ادامه می‌دهد اما به چشم یک نسخه مستقل هم می‌توان به آن نگاه کرد. این بازی که مشخصا با الهام از قسمت چهارم ساخته شده، گاهی می‌تواند پیش از اندازه چالش برانگیز باشد و البته جزئیات فراوانی دارد.

راهنمای بازی Resident Evil Village برای تازه واردها

بازی از نظر داستانی، دنباله مستقیم قسمت قبلی محسوب می‌شود و شما را یک بار دیگر در نقش ایتان وینترز (Ethan Winters) قرار می‌دهد. ایتان که همراه با همسرش زندگی تازه‌ای را در اروپا آغاز کرده، ناخواسته درگیر اتفاقات شومی می‌شود و حالا باید برای نجات دخترش و فرار از این مخمصه، راهی پیدا کند.

اگر قسمت‌های پیشین را تجربه کرده‌اید، بسیاری از مکانیک‌های این نسخه برای شما آشنا خواهند بود اما برای بازیکنان جدید، خوب است که بعضی از ابعاد بازی را پیشاپیش بشناسند. خصوصا مراحل ابتدایی، می‌تواند کمی سخت جلوه کند، بنابر این نکات زیر را به خاطر بسپارید.

– به جستجو و گشت و گذار بپردازید

بازی Resident Evil Village

قسمت هشتم در مقایسه با نسخه قبلی، تعلیق آمیزتر است و به دلایل مختلف، شاید بازیکنان وسوسه شوند که از حاشیه پرهیز کرده و فقط با بخش داستانی جلو بروند. این کار اشتباه است و بسیاری از جزئیات را از دست خواهید داد، در حالی که می‌توانید تجربه عمیق‌تری از اثر داشته باشید.

بازی Resident Evil Village به شدت خوب طراحی شده و ارزشش را دارد که زمان بیشتری را در دنیای آن بگذرانید، اینکه برای تمام کردن بخش داستانی، عجله داشته باشید، شاید منطقی به نظر نرسد. بازی دارای رازهای مخفی، مسیرهای پنهان، آیتم‌ها و دشمنان مختلفی است که می‌توانند جذاب باشند، بنابر این در همه مناطق به گشت و گذار بپردازید و سعی کنید چیزی را از دست ندهید.

– به نقشه توجه داشته باشید

بازی Resident Evil Village

در ادامه نکته قبلی، ممکن است که گاهی به راحتی از کنار آیتم‌ها یا رازهای مخفی عبور کنید و آن‌ها را دست دهید (حتی اگر به دنبال آن‌ها باشید). خوشبختانه همانند قسمت 7، این بازی هم دارای یک مکانیکِ نقشه است که به شما اطلاع می‌دهد کدام اتاق‌ها و مناطق را جستجو نکرده‌اید.

پس به نقشه همواره توجه داشته باشید تا چیزی از قلم نیفتد و البته بتوانید راهی برای رسیدن به مناطق بعدی پیدا کنید. ناگفته نماند، مناطقی که با رنگ قرمز مشخص شده‌اند، همان مناطقی هستند که شامل اتاق‌ها و آیتم‌های مخفی می‌شوند.

– آیتم‌‎های مخفی

بازی Resident Evil Village

بازیکنانی که با این مجموعه آشنا هستند، می‌دانند که همیشه در اطراف آن‌ها، آیتم‌های مخفی زیادی وجود دارد. آیتم‌هایی که در نقاط عجیب و غریبی از دنیای بازی، پنهان شده‌اند و منتظر هستند تا پیدایشان کنید.

اگر با دقت بیشتری به اطراف خود نگاه کنید، احتمالا آیتم‌هایی را می‌بینید که چشمک می‌زنند یا می‌درخشند و برای مثال درون یک مجسه قرار گرفته‌اند. اگر کمی دوربین را بچرخانید، می‌توانید نگاه بهتری به این آیتم‌های درخشنده داشته باشید. این آیتم‌ها گاهی برای مبارزات کارآمد هستند و گاهی اشیای قابل جمع آوری هستند که بواسطه آن‌ها می‌توانید اچیومنت‌های بازی را بدست بیاورید.

– جمع آوری و تلفیق اشیای ارزشمند

بازی Resident Evil Village

یکی از مکانیک‌های مشهور مجموعه رزیدنت اویل این است که می‌توانید آیتم‌های خود را تلفیق کنید. در قسمت هشتم قادر هستید این آیتم‌ها را به دوک (The Duke) بفروشید. دوک در واقع فروشنده‌ی بازی است (این ویژگی را احتمالا از نسخه چهارم به یاد دارید). در طول بازی و مراحل مختلف، چندین بار با دوک رو به رو خواهید شد و می‌توانید از او مهمات، تجهیزات و اسلحه خریداری کنید یا بفروشید.

اما در زمینه فروش آیتم‌ها باید هوشیار باشید. این که تجهیزات خود را سریعا بفروشید تا فهرست آیتم‌ها (Inventory) خالی شود، کار اشتباهی است. بعضی از این آیتم‌ها همان طور که بالاتر اشاره شد، قابلیت ترکیب شدن با آیتم‌های دیگر را دارند که نتیجه‌اش یک آیتم ارزشمندتر و گران قیمت‌تر است.

– قفس‌های پرندگان را نابود کنید

بازی Resident Evil Village

قفس‌های پرندگان نیز از قسمت قبلی بازگشته‌اند اما با یک تفاوت ویژه. در نسخه هفتم، می‌توانستید این قفس‌ها را با سکه‌های قدیمی (Antique Coins) باز کنید اما در این نسخه اگر آن‌ها را پیدا کردید، باید نابودشان کنید.

پس از نابودی این قفس‌ها، جوایز مختلفی همانند مهمات و آیتم‌های متفرقه بدست می‌آورید. همانند آیتم‌هایی که می‌درخشند، این قفس‌ها هم گاهی در محیط اطراف شما مخفی شده‌اند و ممکن است به راحتی از کنارشان عبور کرده و متوجه‌ی آن نشوید.

– تلفیق دفاع و حمله

بازی Resident Evil Village

نسخه جدید تمرکز بیشتری بر روی بخش مبارزات دارد و سازندگان بخش مبارزات تن به تن را کمی دستخوش تغییر کرده‌اند و آن را بهبود بخشیده‌اند. مکانیکِ گارد گرفتن از نسخه قبلی بازگشته و در این قسمت هم اهمیت ویژه‌ای دارد. شاید این گونه به نظر برسد که این ویژگی در مقابل بعضی از هیولاها و موجودات جواب نمی‌دهد اما در واقع کاملا کارآمد است.

علاوه بر این، حملات شما نیز تاثیرگذار هستند، خصوصا اگر از تلفیق دفاع و ضدحمله استفاده کنید. بدین صورت که ابتدا جلوی حمله دشمن را گرفته و سپس سریعا به او حمله می‌کند. همچنین یکی از قابلیت‌های جدید ایتان، این است که می‌تواند با لگد زدن به دشمنان، آن‌ها را به عقب براند. این مکانیک در زمان‌هایی که در محاصره دشمنان قرار گرفته‌اید، بسیار مفید است اما همیشه اجازه استفاده از آن را نخواهید داشت. تنها پس از گارد گرفتن و فقط در صورتی که بتوانید ضربات دشمن را به شکل موفقیت آمیز خنثی کنید، در ادامه می‌توانید به آن‌ها لگد بزنید.

– استفاده از مکانیک چرخش سریع

بازی Resident Evil Village

قابلیت چرخش سریع (Quick turn) اولین بار در رزیدنت اویل 3 معرفی شد و از آن زمان، یکی از امضاهای این مجموعه است. این مکانیک در قسمت‌های هفتم و هشتم حتی مهم‌تر هم شده و باید آن را به وفور به کار بگیرید.

بارها در موقعیتی قرار خواهید گرفت که بعضی از دشمنان از پشت به ایتان حمله می‌کنند. با قابلیت چرخش سریع، می‌توانید سریعا با آن‌ها رو به رو شوید و از خود دفاع کنید. همچنین در بعضی از لحظات دشوار، می‌توانید با استفاده از این ویژگی، سریعا مسیر خود را تغییر داده و فرار کنید. برای فعالسازی این مکانیک بر روی ایکس باکس، باید آنالوگ را به سمت پایین گرفته و دکمه B را فشار دهید (دکمه دایره بر روی پلی استیشن).

– اطرافتان را مین گذاری کنید

بازی Resident Evil Village

ایتان آزادی بالایی در مبارزات با دشمنان و از بین بردن آن‌ها دارد. یکی از بهترین راه‌ها، مین گذاری است؛ این کار به شما اجازه می‌دهد تا دشمنانِ به اصطلاح باهوش را راحت‌تر از بین ببرید و همچنین باعث حواس پرتی دشمنان دیگر می‌شود.

به یاد داشته باشید که ایتان، از این انفجارها آسیبی نمی‌بیند. بنابراین می‌توانید اطراف خودتان را مین گذاری کنید و بدون اینکه نگران سلامتی خود باشید، دشمنان را یکی پس از دیگری به جهنم بفرستید. نمی‌دانیم که آیا سازندگان این مسئله را به صورت عمدی طراحی کرده‌اند یا خیر. این احتمال وجود دارد که در آپدیت‌های بعدی، شرایط تغییر کند و ایتان، از این انفجارها مجروح شود اما در حال حاضر می‌توانید از این تکنیک، حداکثر استفاده را ببرید.

– استفاده کارآمد از محیط

بازی Resident Evil Village

اما برای مقابله با هیولاها می‌توانید از محیط هم به نفع خودتان استفاده کنید. ایتان می‌تواند با به کارگیری آیتم‌های مختلف، بین خود و دشمنان فاصله ایجاد کند یا حتی نسبت به آن‌ها برتری داشته باشد.

برای مثال، بشکه‌های انفجاری قرمز رنگ می‌توانند به طور همزمان چندین دشمن را نابود کنند. همچنین باید به کیسه‌های آرد که بر روی زمین افتاده توجه کنید. با باز کردن آن‌ها، دشمنانِ نزدیک برای لحظاتی دچار سرگیجه می‌شود و ثابت باقی می‌ماند. در ادامه، این فرصت را خواهید داشت که آن‌ها را کشته یا حتی از صحنه فرار کنید.

– ویژگی افزایش سرعت هدف گیری را خاموش کنید

بازی Resident Evil Village

مبارزات بازی Resident Evil Village بسیار هیجان انگیز، خونین و راضی کننده دنبال می‌شوند. در این میان، استفاده از اسلحه‌ها، حس خوبی به بازیکن می‌دهد و شلیک کردن با آن‌ها، لذت خاصی دارد. شرکت کپکام، یک ویژگی جدید به نام Aim Acceleration به بازی اضافه کرده تا به شما کمک کند تا شلیک‌های خود را بهتر کنترل کنید و  سرعت عمل‌تان بالا برود.

اما این قابلیت نه تنها کمک خاصی به مخاطب نمی‌کند بلکه حتی یک مانع به نظر می‌رسد. این ویژگی قرار بود به بازیکنان اجازه دهد تا بخش‌های خاصی از بدن دشمن را سریعا نشانه‌گیری کنند اما متاسفانه خوب از آب درنیامده و توصیه ما این است که آن را از بخش تنظیمات، خاموش کنید.

– تغییر اسلحه بهتر از تعویض خشاب است

بازی Resident Evil Village

هر کدام از اسلحه‌های بازی، دارای یک سرعت تعویض خشابِ بخصوص است و این مسئله باعث بالا رفتن استرسِ بازیکن در مبارزات خواهد شد. تصور کنید که دشمنان به سرعت در حال هجوم آوردن به سوی شما هستند و شما با عجله در حال تعویض خشاب هستید. طبق یک قانون نانوشته، قوی‌ترین اسحله‌ها همیشه طولانی‌ترین پروسه‌ی تعویض خشاب را دارند و این مسئله در رابطه با رزیدنت اویل 8 نیز صدق می‌کند. اگر در یک مبارزه با چند دشمن، فقط بخواهید با یک اسلحه مبارزه کنید، کار برای شما سخت‌تر خواهد شد و زمانی که برای تعویض خشاب هدر می‌دهید، شاید منجر به مرگ ایتان شود.

برای بهتر شدن شرایط، پس از اینکه مهمات یک اسلحه تمام شد، سریعا آن را تغییر دهید و با اسلحه‌ی دیگر خود، دشمنان را از پای درآورید. تغییر اسلحه، بسیار سریع‌تر از تعویض خشاب است و می‌تواند شما را از مخمصه‌های سخت نجات دهد.

– اسلحه‌های دشمن را مورد هدف قرار دهید

بازی Resident Evil Village

بعضی از دشمنان دارای اسلحه‌های سرد هستند و شاید با خود، شمشیر یا ابزار زراعت حمل کنند. اگر در نشانه گیری خود دقت داشته باشید، می‌توانید این اسحله‌ها را مورد هدف قرار داده و آن‌ها را از دست دشمنان بیندازید.

البته گفتن‌اش راحت‌تر از انجام دادنش است، زیرا دشمنان به شکل‌های عجیبی حرکت می‌کنند و برای یک شلیک درست، باید تمرکز بالایی داشته باشید. اما اگر موفق به انجام این کار شوید، هم از خطرناک بودن دشمن مذکور کاسته می‌شود و هم قادر هستید او را راحت‌تر نابود کنید. حتی می‌توانید برای فرار کردن خود زمان بخرید.

– ارتقا و فروش تجهیزات

بازی Resident Evil Village

قسمت هشتم، سیستم ارتقای اسلحه را از نسخه‌های قدیمی بازگردانده‌ است و به شما اجازه می‌دهد در طول مراحل، اسلحه محبوب خود را شخصی‌سازی کنید. اما بر خلاف نسخه‌های چهارم و پنجم، که تمامی اسلحه‌ها «بهترین» بودند و همه چیز به سلیقه شخصی مخاطب خلاصه می‌شد که می‌خواهد با کدام یک بازی کند، در قسمت هشتم شرایط کمی متفاوت است و این سیستم خطی‌تر طراحی شده.

اسلحه بعدی شما همیشه از قبلی قوی‌تر است. ضمن اینکه ارزش اسلحه‌ها با هر ارتقا بالاتر می‌رود، بنابر این می‌توانید یک پیستول LEMI را فروخته و یک پیستول M1911 خریداری کنید، سپس همین پروسه را تکرار کرده و یک V61 بخرید. در این خرید و فروش‌ها، دچار ضرر و زیان هم نخواهید شد.

– صبور باشید

بازی Resident Evil Village

مبارزات این نسخه گاهی بیش از حد سخت می‌شوند و به دلیل طریقه حرکت کردن دشمنان، شاید نتوانید به آن‌ها درست شلیک کنید. اینجا است که صبور بودن و دقت، اهمیت پیدا می‌کند. به جای شلیک‌ کردن‌های بیهوده و عجولانه، در هر شلیک خود دقت داشته باشید تا نتیجه بهتری بگیرید. همچنین اگر از نظر سلامتی یا تجهیزات، در شرایط نامناسبی هستید، بر روی مبارزات پافشاری نکنید تا زمانی که کمی قدرتمندتر شوید.

اجازه دهید دشمنان به سوی شما بیایند، به صورت تدریجی مبارزه کنید و آن‌ها را یکی یکی از بین ببرید. اگر مبارزات را با ریتم آرام‌تری انجام دهید و صبور باشید، حتی امکان پذیر است که بازی را بر روی بالاترین درجه سختی تمام کنید (البته توصیه می‌کنیم که اولین بار، بازی را روی درجه سختی بالا نروید).

– صداها مهم هستند  

بازی Resident Evil Village

بازی Resident Evil Village یکی از عناوین نسل جدید کنسول‌ها است و این مسئله را در گرافیک، طراحی محیطی و سیستم صدای پیشرفته‌ی آن می‌توان دید. کپکام در زمینه طراحی صوتی بازی، عالی عمل کرده و توصیه می‌کنیم به صداها اهمیت دهید.

اگر به صداها توجه کنید، می‌توانید صدای دشمنانی که در نزدیکی شما هستند را بشنوید یا بواسطه آن متوجه شوید که در موقعیت مبارزه قرار گرفته‌اید و یک درگیری در انتظار شماست. همچنین بازی را با یک هدفون مناسب انجام دهید تا بیشتر در فضای اثر قرار بگیرید و ارتباط بیشتری با آن برقرار کنید.

رزیدنت اویل 8 هم‌اکنون برای رایانه‌های شخصی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در دسترس قرار دارد.

آیا بازی Resident Evil Village را تجربه کرده‌اید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید. همچنین از اینجا می‌توانید نکات مرتبط با عناوین دیگر را مطالعه کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*