هماتیک

معرفی توکن هماتیک ؛ هواپیمایی هما از آغاز فروش بلیط بر بستر بلاک چین خبر داد

هواپیمایی هما با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد با فروش بلیط بر بستر بلاک چین به عنوان توکن هماتیک قصد دارد در سیستم فروش صنعت هوایی کشور تحولی بزرگ ایجاد کند.

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) که به عنوان اولین و بزرگ‌ترین ایرلاین کشور محسوب می‌شود قصد دارد با هدف توسعه خدمات نوین در مسیر تحول دیجیتال و با استفاده از فناوری بلاک چین نسل فناورانه بلیط‌های پرواز را بر بستر توکن به فروش برساند. هواپیمایی هما در این پروژه با شرکت ققنوس که به عنوان نخستین و بزرگ‌ترین زیرساخت دفتر کل توزیع‌ شده در ایران در صنعت هوانوردی و گردشگری محسوب می‌شود، همکاری خواهد داشت. طبق اعلام هواپیمایی هما، توکن هماتیک این شرکت در فرآیند صدور بلیط تحول ایجاد خواهد کرد و انقلابی در صنعت هوانوردی ایران خواهد بود.

جزئیات فروش توکن هماتیک توسط هواپیمایی هما

هواپیمایی هما در خصوص فروش بلیط بر بستر بلاک چین با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

 یکی از مشکلات فروش بلیت هواپیما، مسائل پیش‌بینی نشده برای اشخاص بوده که همین موضوع باعث می‌شود تا برنامه‌ریزی دقیق برای سفرهای چند ماه آینده و خرید بلیت زودهنگام بسیار دشوار باشد؛ از سوی دیگر، مسافران هواپیما ترجیح می‌دهند تا بلیت پرواز خود را قبل از نزدیک شدن به ایام تعطیلات یا مناسبت‌ها که احتمال زیادی برای کمیاب شدن بلیت وجود دارد، خریداری کنند اما در سیستم فروش بلیت، قابلیت خرید بلیت باز به معنای بلیت بدون‌ زمان وجود ندارد که توکن هماتیک با هدف رفع چالش‌های بیان شده، طراحی شده است.

شهروندان در آینده نزدیک با استفاده از توکن هماتیک قادر خواهند بود تجربه‌ای نوین از خرید بلیت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) داشته باشند؛ در واقع با استفاده از این توکن برای کلاس‌ پروازهای اکونومی، قابلیت خرید بلیت بدون زمان بر اساس مسافت هوایی وجود دارد که با این خدمت، مسافران می‌توانند مستقل از شهر مبدا و مقصد، این توکن را از قبل و به مرور زمان خریداری و متناسب با مسافت پروازهای خود استفاده کنند. همچنین قابلیت مبادله این توکن با سایر مسافران نیز وجود دارد.

در فرآیند محاسبه هزینه پرواز با توکن هماتیک، میزان مسافت هوایی دو شهر یا به اصطلاح «ناتیکال مایل» بین دو شهر استفاده می‌شود. هر واحد از این توکن، برابر منافع استفاده از یک صندلی در پرواز اکونومی به مسافت ۱۰۰ ناتیکال مایل بوده؛ برای مثال مسافران برای خرید بلیت در مسیر تهران- مشهد که مسافت آن ۴۱۰ ناتیکال مایل است، باید ۴.۱ توکن برای دریافت بلیت پرداخت کنند. همچنین در مسیرهای کمتر از ۲۵۰ ناتیکال مایل، حداقل ۲.۵ توکن برای صدور بلیت پرواز دریافت می‌شود.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*