دستگاه استخراج رمزارز

گمرک از واردات ۱۰.۲ میلیون دلاری دستگاه های استخراج رمزارز به کشور خبر داد

معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد تا به امروز حدود ۱۰.۲ میلیون دلار دستگاه های استخراج رمزارز یا دستگاه ماینر با ردیف تعرفه مشخص به کشور وارد شده است.

ارونقی، معاون فنی گمرک ایران اعلام کرد بررسی آخرین وضعیت واردات دستگاه ماینر حاکی از آن است که از سال گذشته تا به امروز حدود ۲۰ هزار بسته ماینر با مجموع وزن ۱۵.۲ تن در ردیف تعرفه ۸۴۷۱۹۰۲۰ به کشور وارد شده است.

جزئیات واردات دستگاه های استخراج رمزارز به کشور

معاون فنی گمرک ایران در ادامه بیان کرد تا به امروز حدود ۱۰.۲ میلیون دلار دستگاه استخراج رمزارز وارد کشور شده که ارزش گمرکی واردات این ماینرها حدود ۴۳ میلیارد تومان است. وی افزود:

این ماینرها عمدتا از کشور چین وارد و با ارز نیمایی از طریق حواله ارزی و بعضا برات تامین ارز شده و دارای ثبت سفارش و کد تایید منشا ارز است.

اکنون این سوال مطرح می‌شود که آیا تمام واردات ماینرها به کشور فقط همین ۱۰.۲ میلیون دلار است؟ برای پاسخ به این سوال باید توجه داشت که آمار اعلامی توسط گمرک مربوط به دستگاه های استخراج رمزارز در ردیف تعرفه خاص است و این تعرفه از سال گذشته برای واردات این دستگاه‌ها در نظر گرفته شده است. از این رو آمار دقیقی از تعداد دستگاه‌های وارد شده به کشور تا پایان سال ۹۸ در دست نیست. گفتنی است مسئولان مربوطه قطعی‌های برق اخیر را به مصرف چشمگیر استخراج رمزارز مربوط دانستند و مقرر شد تا این دستگاه‌ها تا پایان تابستان خاموش شوند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*