زینگر 21C

زینگر ۲۱C نسخه تولیدی معرفی شد؛ آشنایی با یک هایپرکار آمریکایی قدرتمند و سریع

زینگر ۲۱C نسخه تولیدی معرفی شد. این هایپرکار آمریکایی از قدرتی برابر با ۱۲۵۰ اسب بخار بهره می‌برد و حداکثر سرعت آن نیز ۴۵۲ کیلومتر بر ساعت است. در ادامه با مشخصات این هایپرکار آشنا می‌شویم.

شرکت زینگر در سال گذشته از نسخه کانسپت هایپرکار جدید خود یعنی ۲۱C با ویژگی‌های باورنکردنی و فوق‌العاده پرده برداشت که البته در آن زمان بسیاری از افراد ادعاهای مهندسی و پرفورمنس این خودرو را اغراق‌آمیز دانستند، اما پس از گذشت یک سال این خودروساز آمریکایی نسخه تولیدی زینگر ۲۱C را با همان ویژگی‌های نسخه مفهومی معرفی کرد. این هایپرکار آمریکایی البته از لحاظ ظاهری با تغییراتی همراه شده و اکنون طول آن به ۲.۰۵۰ متر افزایش پیدا کرده است.

مشخصات زینگر ۲۱C

شرکت زینگر پیشرانه این هایپرکار را قدرتمندترین موتور جهان نسبت به حجم دانسته است. در واقع زینگر ۲۱C از یک پیشرانه ۲.۹ لیتری V8 توئین توربوی میل‌لنگ تخت با ردلاین فوق‌العاده ۱۱ هزار rpm بهره می‌برد که با انواع سوخت‌ها نظیر متانول و دیگر سوخت‌های مصنوعی کار می‌کند و قادر است این هایپرکار آمریکایی را به یک خودرو بدون آلایندگی تبدیل کند. همچنین زینگر در کنار این پیشرانه دو موتور الکتریکی ۸۰۰ ولتی را نیز در نظر گرفته است که هر یک از آنها در یکی از چرخ‌های جلو نصب شده‌اند و باعث ایجاد سیستم کنترل گشتاور برداری می‌شوند.

زینگر 21C

باتری‌های زینگر ۲۱C به کمک سیستم بازیابی انرژی ترمزها و همچنین یک پیشرانه ژنراتور شبیه خودروهای فرمول یک شارژ خواهند شد. یک گیربکس ۷ سرعت سکوئنشال نیز قدرت تولیدی از موتور درون‌سوز را به چرخ‌ها منتقل خواهد کرد. به طور کلی این هایپرکار آمریکایی می‌تواند قدرتی برابر با ۱۲۵۰ اسب بخار را تولید کند. چنین قدرتی در کنار وزن ۱۲۴۰ کیلوگرمی خودرو، نسبت قدرت به وزن یک به یک را به همراه خواهد داشت. ترکیب این قدرت و نسبت ایده‌آل با گشتاور فوری پیشرانه‌های الکتریکی، پرفورمنس فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند.

زینگر 21C

زینگر ۲۱C ظرف مدت فقط ۱.۹ ثانیه می‌تواند از صفر به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند. همچنین این هایپرکار آمریکایی ظرف مدت ۸.۵ ثانیه به سرعت ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت و ظرف مدت ۲۱.۳ ثانیه نیز به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید. این هایپرکار مسافت ۴۰۰ متر را در مدت ۸.۱ ثانیه می‌پیماید. این ارقام نشان می‌دهند شتاب صفر تا ۱۰۰ این هایپرکار با هایپرکار تمام الکتریکی ریماک نورا برابر است، اما این خودرو در صفر تا ۳۰۰ کیلومتر و همچنین مسافت ۴۰۰ متر سریع‌تر خواهد بود. حداکثر سرعت زینگر ۲۱C نیز حدود ۴۵۲ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.

زینگر 21C

شرکت زینگر برای این هایپرکار خود یک ارتقا ۱۰۰ اسب بخاری نیز ارائه خواهد کرد که قدرت آن را به ۱۳۵۰ اسب بخار افزایش خواهد داد. همچنین در این ارتقا یک گیربکس ۷ سرعت AMT فوق سبک به جای نسخه قبلی روی این خودرو نصب خواهد شد تا داون‌فورس آن در سرعت ۱۶۰ کیلومتر به ۶۱۵ کیلوگرم و در سرعت ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت به ۲۵۰۰ کیلوگرم برسد؛ اگر به شکل تئوری بخواهیم بگوییم این هایپرکار با حداکثر سرعت خود قادر است به شکل وارونه روی سقف یک تونل حرکت کند.

زینگر 21C

شیوه ساخت زینگر ۲۱C به عنوان یکی از ویژگی‌های خاص این هایپرکار آمریکایی محسوب می‌شود. برای ساخت این خودرو طراحان هر قطعه را با هوش مصنوعی طراحی و بهینه‌سازی کردند تا با یک خودرو سبک و مستحکم روبه‌رو باشیم. همچنین قطعات طراحی شده با هوش مصنوعی توسط چاپ سه‌بعدی ساخته شدند. استفاده از هوش مصنوعی و چاپ سه‌بعدی باعث شد تا این خودرو از ساختار پیچیده‌ای برخوردار باشد که هیچ‌گاه با روش‌های سنتی نظیر ماشین‌کاری یا ریخته‌گری نمی‌توان آن را به تولید رساند. پس از این که قطعات ساخته شدند، این هایپرکار در سیستم تولید انحصاری زینگر به مونتاژ خواهد رسید که البته در این قسمت بازوهای رباتیک خودکار با نهایت دقت قطعات را به یکدیگر متصل خواهند کرد.

زینگر 21C

شرکت زینگر با استفاده از این روش تولید ویژه توانست عناصر طراحی خاصی نظیر کابین حبابی شکل با آرایش داخلی خطی دو سرنشین پشت سر هم را برای هایپرکار خود در نظر بگیرد. زینگر ۲۱C فقط در تعداد ۸۰ دستگاه و در دو مدل درگ پایین و داون‌فورس بالا روانه بازار خواهد شد. جزئیات قیمتی نسخه تولیدی آن هنوز اعلام نشده است اما هنگام معرفی نسخه پروتوتایپ در سال گذشته برخی از منابع قیمت حدود ۱.۷ میلیون دلار را برای آن اعلام کرده بودند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*