مدل جدید آیپد پرو

مدل جدید آیپد پرو از شارژ بی‌سیم و شارژ وایرلس معکوس پشتیبانی خواهد کرد

ظاهرا مدل جدید آیپد پرو از هر دو فناوری شارژ بی‌سیم و بی‌سیم معکوس پشتیبانی می‌کند. البته برای دیدار با این iPad Pro باید تا سال 2022 منتظر بمانیم.

مدل جدید آیپد پرو با عرضه در سال آینده میلادی، جانشین مدل‌های 11 و 12.9 اینچی M1 می‌شود که اخیرا وارد بازار شدند. اپل برای این تبلت، در حال تست پنل عقب شیشه‌ای است (به جای آلومینیمی) تا قابلیت شارژ وایرلس را به آن اضافه کند.

برای نخستین بار، این کمپانی پنل عقب شیشه‌ای را در گوشی‌های آیفون 8، آیفون 8 پلاس و آیفون X به‌کارگیری کرده بود. از آن پس هر آیفون پرچمداری که عرضه شد، از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کرد.

مدل‌های‌ فعلی آیپد همچنان از درگاه یو‌اس‌بی تایپ C یا لایتنینگ استفاده می‌کنند؛ اما با اضافه شدن شارژ وایرلس، شباهت بیشتری به گوشی‌های آیفون پیدا خواهند کرد. این را هم بگوییم که سرعت این فناوری از شارژ با درگاه USB-C/Thunderbolt کندتر خواهد بود.

البته به گزارش بلومبرگ، کار روی مدل جدید آیپد پرو در مراحل ابتدایی است و شاید اپل تا آن موقع، تجدید نظر کند. موضوع دیگر، اندازه‌ی شارژ‌رهای وایرلس است که بیشتر آن‌ها مناسب آیفون هستند و برای شارژ iPad Pro باید تغییراتی ایجاد شود. شایعاتی درباره استفاده از MagSafe برای شارژ وایرلس آیپد پرو نیز شنیده می‌شود.

اپل به شارژ وایرلس معکوس هم می‌اندیشد؛ قابلیتی که به شما امکان می‌دهد با آیپد پرو، دستگاه‌های دیگری مانند آیفون و ایرپادز را شارژ کنید.

علاوه بر این‌ها، کمپانی کوپرتینویی در حال تحقیق روی نسل بعدی شارژ وایرلس هم است؛ با کارکردی مشابه شارژر AirPower که البته نیمه‌کاره رها شد. در صورت نتیجه دادن این پروژه، شاید در آینده بتوانیم شارژ بی‌سیم انواع گجت را از فاصله دور هم تجربه کنیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*