واکسن کرونا

بیش از ۸۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا به مردم چین تزریق شده است

معاون کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد تاکنون ۸۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا را به مردم این کشور تزریق کردیم و تا پایان سال ۷۰ درصد از جمعیت چین در مقابل کروناویروس واکسینه خواهند شد.

دولت چین از ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ (آذر ۹۹) طرح واکسیناسیون در مقابل کروناویروس را با اولویت تزریق برای گروه‌های پرخطر نظیر کادر درمانی بیمارستان‌ها، سالمندان و کارکنان کارخانه‌ها به اجرا درآورد و تا ۲۷ مارس ۲۰۲۱ حدود ۱۰۰ میلیون دوز واکسن را به این افراد تزریق کرد، اما اکنون طبق اعلام کمیسیون ملی بهداشت چین، این کشور با افزایش سرعت واکسیناسیون توانست به رکورد تزریق بیش از ۸۰۰ میلیون دوز واکسن دست پیدا کند.

جزئیات تزریق ۸۰۰ میلیون دوز واکسن کرونا در چین

گزارش جدید کمیسیون ملی بهداشت حاکی از آن است که دولت چین سرعت واکسیناسیون کرونا را به میزان چشمگیری افزایش داده و طرح واکسیناسیون این کشور در بازه زمانی چند روزه رکوردهای چشمگیری را به ثبت می‌رساند؛ برای مثال این کشور توانست ظرف مدت ۶ روز آمار تزریق واکسن را از ۷۰۰ میلیون دوز به ۸۰۰ میلیون دوز افزایش دهد.

زنگ ییژین (Zeng Yixin)، معاون کمیسیون ملی بهداشت چین در همین خصوص اعلام کرد با توجه به افزایش واکسیناسیون می‌توانیم تا پایان سال جاری حدود ۷۰ درصد از جمعیت هدف در چین را واکسینه کنیم. گفتنی است مقامات چین اعلام کردند از سال قبل تا به امروز در مجموع حدود ۲۰ واکسن وارد فاز آزمایش بالینی شدند و همچنین این کشور از لحاظ تعداد واکسن‌های تولید شده نیز نسبت به سایر کشور پیشتاز است. همچنین دولت چین قصد دارد در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ میزان تولید واکسن را به مقدار چشمگیری افزایش دهد تا بتواند علاوه بر چین واکسن مورد نیاز سایر کشورها را نیز تامین کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*