باارزش ترین برندهای جهان

رتبه بندی باارزش ترین برندهای جهان در سال ۲۰۲۱

شرکت کانتار به تازگی جدول باارزش ترین برندهای جهان را منتشر کرده است که رده‌های اول و دوم این جدول به ترتیب متعلق به برندهای آمازون و اپل است.

برندهای آمازون و اپل مطابق با رده بندی جهانی کانتار برند زی، هم‌اکنون با ارزش ترین برندهای جهان محسوب می‌شوند. این در صورتی است که برندهای چینی نیز در حال تصاحب جایگاه‌های بالاتر جدول هستند و از نظر ارزش، برندهای مشهور را پشت سر گذاشته‌اند.

باارزش ترین برندهای جهان را بشناسید

مطابق با اعلام شرکت کانتار، برند آمازون که جف بزوس آن را در سال ۱۹۹۴ بنیان‌گذاری کرد، هم‌اکنون با ارزشی برابر با ۶۸۴ میلیارد دلار در جایگاه نخست باارزش ترین برندهای دنیا قرار دارد و رده دوم نیز با ارزشی برابر با ۶۱۲ میلیارد دلار متعلق به شرکت اپل است. جایگاه سوم هم با ارزشی برابر با ۴۵۸ میلیارد دلار متعلق به برند گوگل است و پایین‌تر از گوگل و در رتبه چهارم برند مایکروسافت با ارزش برابر با ۴۱۰ میلیارد دلار قرار دارد.

رتبه پنجم این جدول متعلق به برند تنسنت است که به عنوان بزرگ‌ترین برند رسانه اجتماعی و بازی ویدیویی چین محسوب می‌شود. پایین‌تر از تنسنت و در جایگاه ششم برند فیس بوک با ارزش ۲۲۶ میلیون دلار قرار دارد و جایگاه هفتم نیز متعلق به برند علی بابا است.

بر اساس اظهارات گراهام استپل هرست، مدیر استراتژی جهانی کانتار برند زی، برندهای چینی هم‌اکنون در حال طی کردن روند صعودی هستند و تا به امروز پیشرفت چشم‌گیری را از خود نشان داده‌اند. در این میان ارزش پنج برند Pinduoduo، میتوآن، موتای، تیک تاک و تسلا نیز دو برابر شده است. تسلا که تأسیس آن به سال ۲۰۰۳ بر می‌گردد، سریع‌ترین رشد را داشته و هم‌اکنون به عنوان باارزش‌ترین برند اتومبیل شناخته می‌شود. ارزش تسلا با افزایش ۲۷۵ درصدی بر مبنای سالانه هم‌اکنون به ۴۲.۶ میلیارد دلار رسیده است.

برندهای چینی در حال افزایش فاصله خود با برندهای اروپایی هستند، به طوری که در حال حاضر ۱۴ درصد از سهم ۱۰۰ برند برتر دنیا متعلق به چین است که در مقایسه با یک دهه گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است، این در صورتی است که برندهای اروپایی هشت درصد از سهم ۱۰۰ برند برتر جهان را به خود اختصاص داده‌اند که در مقایسه با یک دهه گذشته ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است. جایگاه ۲۱ این جدول به برند لوییس ویتون تعلق دارد و گروه نرم‌افزاری SAP نیز پایین‌تر از آن و در رده ۲۶ قرار دارد. بریتانیا تنها یک نماینده در این جدول دارد که آن هم ودافون است که موفق شده تا جایگاه ۶۰ را به خود اختصاص دهد.

مطابق با گزارش رویترز، برندهای آمریکایی با سریع‌ترین رشد در طی یک سال گذشته موفق شده‌اند تا در صدر این جدول جای بگیرند و ۷۴ درصد از سهم ۱۰۰ برند برتر جهان را به خود اختصاص دهند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*