موج گرما بی‌سابقه در آمریکا و کانادا

کاربران گوگل در موج گرما چه چیزهایی را بیشتر جست‌وجو کرده‌اند

موج گرما، باعث راهی شدن صدها تن از شهروندان آمریکای شمالی به بیمارستان‌ها شده است؛ به همین علت، گوگل داده‌های مربوط به گرمایش زمین را منتشر کرد.

تغییرات آب و هوایی و گرمای بی‌سابقه در آمریکای شمالی و سایر نقاط در دنیا، باعث شده موضوع حیاتی گرمایش جهانی زمین – Global warming نگران کننده باشد. طبق داده‌های رسمی، موج گرمای بی‌سابقه در ایالات متحده و کانادا در روزهای اخیر موجب راهی شدن صدها تن به بیمارستان، مرگ ده‌ها تن و در آتش سوختن برخی از جنگل‌های این دو کشور شده است.

موج گرما بی‌سابقه در آمریکا و کانادا

موج گرمای بی‌سابقه‌ای برخی از مناطق آمریکای شمالی مانند اقیانوس آرام شمال غربی (این منطقه معمولا دما ملایم و شرایط معمولا بارانی را تجربه می‌کند) تحت تاثیر خود قرار داده و گوگل را مجاب به استفاده از داده‌های انبوه خود به منظور بررسی اصطلاحاتی‌ کرده که طی دهه‌های گذشته در هنگام بروز امواج گرما استفاده می‌کرد.

طبق داده‌های منتشر شده، موج گرما در بسیاری از نقاط آمریکا و کانادا رکورد جدیدی از خود به جا گذاشته است؛ به طوری که بسیاری از ایالت‎‌های آمریکا حتی آن‌هایی که این درجه از گرما را معمولا تجربه نمی‌کردند، برای چندین روز متوالی گرمای بیشتر از ۳۷ سانتی گراد ( معادل ۱۰۰ فارنهایت) را باید متحمل شوند. محققان آمریکایی‌ می‌گویند، اقیانوس آرام شمال غربی، تنها یک نمونه از مناطقی به شمار می‌‎آید که از بابت موج گرمای بی‌سابقه به شدت آسیب دیده است. گفتنی است که شهروندان ایالت‌های واشنگتن (Washington) (که معمولا شرایط بارانی در آن جا حاکم است) و اورگون (Oregon) به دلیل گرمای بی‌سابقه در این مناطق، چاره‌ای جز روی آوردن و خرید وسایل سرمایشی – کولر ندارند!

همان طور که انتظار می‌رود، با افزایش تقاضا برای خرید وسایل سرمایشی در ایالات متحده و کانادا، تعداد جست‌وجوهای انجام شده پیرامون این موضوع در گوگل هم رشد تصاعدی را به خود دیده است. آن طور که داده‌های گوگل می‌گوید، جست‌وجوهای مربوط به خدمات و راه‌اندازی وسایل سرمایشی از مهم‌ترین آن‌ها است. کمپانی اخیرا گوگل مواردی که کاربران در موج گرما بیشتر جستجو کرده‌اند را به اشتراک گذاشته است؛ نتایج حاکی از رشد چشم گیر راه‌اندازی وسایل سرمایشی نسبت به مدت زمان‌های مشابه سال‌های گذشته است.

افزایش جست و جو موج گرما در گوگل

به علاوه بر وسایل سرمایشی، داده‌های گوگل حاکی از افزایش جست‌وجو پیوسته «موج گرما» در بین کاربران آمریکایی و کانادایی است. این اصطلاح به استناد داده‌های تاریخی دهه‌های گذشته (از جمله محتوای کتاب‌ها و سایر رسانه‌های چاپی از طریق گوگل Books)، از سال ۱۸۰۰ میلادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این حال، بر اساس داده‌های گوگل، استفاده گسترده از این اصطلاح تنها به چند دهه اخیر بر می‌گردد.

گرمایش زمین، در سال‌های گذشته از مرز هشدار هم گذشته و داد بسیاری از مردم آسیب دیده محلی و گروه‌های فعال در حوزه محیط زیست را هم درآورده است. آن طوری که برخی از محققان، براین باورند که اگر گرمایش زمین به گونه‌ایی که امروز در جریان است، ادامه پیدا کند، زندگی در سال‌های آینده نه تنها برای حیوانات، بلکه برای انسان‌‌ها هم ممکن است تا مرز ناممکن پیش برود! نظرات خود درباره موج گرما را با گجت نیوز به اشتراک بگذارید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*