موتور جستجوی ذره بین

حذف برنامه موتور جستجوی ذره بین از گوگل پلی استور

برنامه موتور جستجوی ذره بین به دلیل گزارش کاربران ایرانی از گوگل پلی استور حذف شد. همراه اول این موتور جستجوی بومی را در سال ۹۹ معرفی کرده بود.

اپراتور همراه اول در ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۹۹ موتور جستجوگر ذره بین را به عنوان یک موتور جستجوی بومی معرفی کرد و از آن زمان تاکنون با تبلیغات گسترده پیامکی سعی داشت نگاه بسیاری از کاربران ایرانی را به آن جلب کند. اما اکنون پس از حواشی اپلیکیشن روبیکا این موتور جستجو نیز به دلیل گزارش کاربران از گوگل پلی استور حذف شد.

موتور جستجوی ذره بین از گوگل پلی استور حذف شد

اخیرا اپلیکیشن بومی روبیکا به دلیل ساخت اکانت‌های کاربران بدون اجازه آنها باعث شد تا حواشی زیادی در فضای مجازی ایجاد شود و بسیاری از کاربران عملکرد آن را مورد انتقاد قرار دهند. در همین راستا به تازگی گزارش متعدد کاربران ایرانی در فروشگاه‌های اپلیکیشن باعث شد تا روبیکا از گوگل پلی استور حذف شود، اما این پایان ماجرا نبود و اکنون جستجوگر ذره بین نیز با سرنوشتی مشابه روبیکا مواجه شد و کاربران با گزارش‌های متعدد خود باعث حذف این موتور جستجو از گوگل پلی استور شدند.

گفتنی است موتورهای جستجوی بومی مختلفی طی سال‌های گذشته از جمله یوز و پارسی‌جو راه‌اندازی شدند، اما تاکنون نتوانستند جایگاه خاصی را در بین کاربران ایرانی پیدا کنند. در کنار عملکرد ضعیف این موتورهای جستجوی ایرانی، به تازگی موجی از اعتراض‌ها به پلتفرم‌های داخلی شکل گرفته و در همین راستا ذره بین نیز مانند روبیکا از گوگل استور حذف شد. به این ترتیب به نظر می‌رسد گوگل موج تازه‌ای از مقابله با پلتفرم‌های ایرانی را آغاز کرده و اقدام به حذف برنامه‌های بومی از فروشگاه اپلیکیشن پلی استور می‌کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۴ دیدگاه

 1. باز خوبه کوروش خوابیده ، فرزندان ایران رو داره می بینه!!!؟
  من کاری با این نظام و حکومت ندارم
  ولی یک شخص بزرگی حرفی قشنگی میزنه :
  قائم مقام فراهانی:
  موضع من ایران است ، چه به نام چه به ننگ

 2. حقش بود حذف بشه . وقت و بی وقت sms میفرستاد با متن هایی که انگار از همراه اول میاد .
  به نظر من این شرکتها با رانت و ارتباطات خاص در ایران رشد میکنن و با حقه بازی ادامه میدن و وقتی حسابی بارشون بسته شد دست کاربران رو توی حنا میزارن و غیب میشن .
  وقتی شرکتی مثل گوگل همه امکانات رو واقعا رایگان ارائه میده چه مرضی دارم برام سراغ شرکتهای کلاه بردار

 3. هیچ اپلیکیشنی و هیچ محصولی از ایران استاندارد نیست و باید توسط مردم تحریم بشه
  نه به تولید و اجبار ایرانی

 4. خدا لعنتش کنه، ۷۰۰ تا sms تبلیغاتی واسه من فرستاد

  ۶ گیگ اینترنت بخوره تو سرت بی شرف