ساخت نخستین تلویزیون پوشیدنی جهان

یك مهندس برق آمریكایی در اقدامی عجیب دست به ساخت لباسی زده كه در حقیقت یك تلویزیون ال ای دی قابل پوشش است.
به گزارش گجت نیوز «دیوید فوربس» اولین كت ویدیوئی خود را در سال ۲۰۰۹ با استفاده از مجموعه ای از صفحه نمایش های ال ای دی ساخت.
وی تمام این صفحات را با زمینه قرمز رنگ به وزن ۲۲ كیلوگرم كنار هم جمع آوری كرد. وی با قصد ساخت یك نمونه بهتر و سبك تر با استفاده از چند صفحه مدار قابل انعطاف و چندین ال ای دی توانسته یك لباس با یك صفحه نمایش تلویزیونی بزرگ بسازد.
فوربس همچنین یك صفحه مدار اضافی را برای كاهش تدریجی علائم ویدیوی آنالوگ از آی پاد خود و سه صفحه مدار دیگر برای تفسیر این علائم به فرمان هایی برای ال ای دی ها و انتقال قدرت از دو باتری لیتیوم پلیمر ساخت.
«فوربس»، این باتری ها را درون جیب شلوار خود قرار داده، صفحات كنترل را بر روی شانه ها خود و صفحات نمایش قابل انعطاف را در پشت و جلوی كت خود چسبانده است. یك نر ماده چسبی نیز در وسط این كت به جای دكمه ها قرار گرفته است. با این شیوه در آخر كار وزن كلی این ابداع تنها ۳.۶ كیلوگرم بود.
وی اكنون این لباس را به یك جلیقه كاهش داده تا كمتر برای مردم احساس ناامنی ایجاد كند! هزینه این لباس اكنون ۲۰ هزار دلار برآورد شده است.
آی پاد فوربس به یك صفحه مدار بر روی شانه چپ این جلیقه متصل شده كه از یك تراشه دیجیتالی سازی شده برای كاهش وضوح ویدیو منطبق با صفحه نمایش لباس برخوردار است. پردازشهای دیگر به انتقال اطلاعلات آی پاد به علائم ال ای دی در چهار صفحه جداگانه پرداخته و از آنجا علائم از طریق كابلهای روبانی به سه تراشه كوچك در هر صفحه مدار منعطف بر روی سینه و پشت حركت می كنند.
«فوربس» برای صدای تلویزیون ساخته شده، یكی دیگر از اختراعات خود را كه از لوله تخلیه و یك جفت بلندگوی قایق ساخته شده، با سیم به این لباس متصل كرده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*