تلگرام

تلگرام به آمار دانلود بیش از یک میلیارد بار در سراسر جهان دست یافت

تلگرام که به عنوان یکی از پیام رسان‌های محبوب در جهان محسوب می‌شود توانست آمار دانلود بیش از یک میلیارد بار را در جهان به ثبت برساند.

تلگرام که در ماه‌های پایانی سال ۲۰۱۳ میلادی راه‌اندازی شد توانست طی مدت کوتاهی با استقبال کاربران به یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین پیام رسان‌های جهان تبدیل شود. این پیام رسان به تازگی آمار دانلود بیش از ۱ میلیارد بار را به نام خود به ثبت رساند. هند همانند واتس اپ به عنوان بزرگ‌ترین بازار تلگرام محسوب می‌شود و ۲۲ درصد از سهم آمار دانلودهای این پیام رسان به کاربران هندی اختصاص دارد.

ثبت آمار بیش از ۱ میلیارد دانلود برای تلگرام

بعد از کشور هند، روسیه و اندونزی با داشتن سهم ۱۰ درصد و ۸ درصد از دانلودهای تلگرام توانستند جایگاه‌های دوم و سوم را از آن خود کنند. میزان نصب این پیام رسان در سال ۲۰۲۱ به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده و در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ حدود ۲۱۴.۷ میلیون نصب جدید برای این اپلیکیشن به ثبت رسیده که در مقایسه با ۱۳۳ میلیون نصب در مدت مشابه سال ۲۰۲۰ از رشد ۶۱ درصدی حکایت دارد.

گفتنی است تعداد نصب تلگرام با آمار کاربران فعال این اپلیکیشن یکسان نیست. همچنین تلگرام اعلام کرد تعداد کاربران فعال در ماه این پیام رسان تا اوایل سال ۲۰۲۱ حدود ۵۰۰ میلیون کاربر بوده است، اما به دلیل عملکرد ضعیف واتس اپ در مورد سیاست‌های حریم خصوصی میزان آمار دانلودهای تلگرام به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد. در واقع تلگرام طی ماه‌های اخیر بیش از پیش در کشورهای مختلف توسط کاربران دانلود شده است.

شرکت Telegram که اخیرا در شهر دوبی امارات استقرار پیدا کرده در ابتدای سال ۲۰۲۱ توانست بیش از ۱ میلیارد دلار سرمایه جذب کند و اکنون توانست به پانزدهمین اپلیکیشن جهان با آمار دانلود بیش از ۱ میلیارد بار تبدیل شود. در این لیست نام اپلیکیشن‌هایی چون واتس اپ، مسنجر، فیس بوک، اینستاگرام، اسنپ چت، اسپاتیفای و نت فلیکس نیز به چشم می‌خورند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*