اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز در اندروید

هرآنچه باید درباره اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز در اندروید بدانید

اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز در اندروید، در حال رواج پیدا کردن هستند. در اینجا چگونگی کلاهبرداری آن‌ها و نکاتی برای جلوگیری از نفوذ آن‌ها را ارائه خواهیم کرد.

استخراج ارز دیجیتال در حال افزایش است. این فرآیند طی سالیان اخیر افزایش چشمگیری را تجربه کرده است و این می‌تواند باعث به وجود آمدن یک بازار فرار شود. و با توجه به انفجار خبری ارزهای دیجیتال، بسیاری از کاربران نیز به این بازار هجوم آورده‌اند تا بخشی از آن باشند. گرچه وسوسه‌انگیز است، اما باید در این راه مراقب کلاهبرداری‌هایی که تحت عنوان استخراج رمز ارز در اندروید می‌شود هم باشید.

بررسی کلاهبرداری‌های استخراج رمز ارز در اندروید

کلاهبرداران اینترنتی شروع به ساخت اپلیکیشن‌های اندرویدی برای استخراج ارز دیجیتال کرده‌اند که جامعه هدف آن‌ها علاقه‌مندان به ماینینگ است. این اپلیکیشن‌ها در دسترس تمام کاربران قرار گرفته‌اند و حتی برخی از آن‌ها هنوز توسط گوگل پلی شناسایی نشده‌اند.

علاوه بر این حتی برخی از این اپلیکیشن‌ها پولی هم هستند. بنابراین حتی اگر بعداً هم متوجه شوید که یک جای کار این اپلیکیشن می‌لنگد، پولی که بابت استفاده از آن پرداخت کرده‌اید را از دست خواهید داد. در حالی که گوگل بسیاری از اپلیکیشن‌های کلاهبرداری را حذف می‌کند، سوالی که پیش می‌آید این است که آیا پلی استور کاملاً امن است؟

اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز در اندروید

برخلاف بسیاری از برنامه‌های کلاهبرداری، اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز در اندروید هیچ فعالیت مشکوکی را انجام نمی‌دهند. تمرکز آن‌ها روی شکلی از پرداخت است که کاملاً قانونی به نظر می‌رسد، اما هیچ چیزی با پرداخت کردن به شما باز نخواهد گشت.

اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز در اندروید چگونه کار می‌کنند؟

اول اینکه اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز سرویس ماینینگ ابری را ارائه می‌کنند که می‌توانند به خاطر بازدهی آسان و راحتی کار، شما را به ترغیب به استفاده کردن می‌کنند. در این روش شما نیازی به هزینه کردن برای خرید تجهیزات سخت افزاری مناسب ماینینگ بیت کوین ندارید؛ چه چیزی بهتر از این؟

هرچند استخراج ابری رمز ارز غیرقانونی نیست، اما در حال حاضر تجارت موفقی هم نیست. ضمن اینکه چنین خدماتی محدودیت‌های بسیار زیادی دارند. در اینجا برنامه‌های جعلی ادعا می‌کنند که شما را به یک سرویس ابری ماینینگ که عملاً وجود ندارد، متصل خواهند کرد.

وقتی شما یک اپلیکیشن جعلی را نصب کنید و برای استفاده در آن ثبت نام کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که یک داشبورد اختصاصی با نمایش هش ریت ماینینگ روی صفحه به نمایش درآید. معمولاً نرخ هش ریت در ابتدا پایین است و سودآور نیست. بنابراین به شما پیشنهاد می‌شود سخت افزار ابری خود را ارتقا دهید تا نرخ هش ریت بهبود پیدا کرده و سودآوری نیز بیشتر شود. در برخی موارد اپلیکیشن‌های جعلی اشتراک‌های ویژه‌ای را هم ارائه می‌کنند و پاداش‌های بهتری را نیز به شما پیشنهاد می‌کنند.

انواع اپلیکیشن های ماینینگ تقلبی

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی Lockout security، این اپلیکیشن‌ها در دو دسته BitScam و CloudScam قرار می‌گیرند. پرداخت در این اپلیکیشن‌ها نیز از طریق پرداخت درون برنامه‌ای Google Play انجام می‌شود؛ بنابراین شما تصور می‌کنید که همه چیز طبق روال قانونی انجام می‌شود. اما این مورد در درجه اول در مورد اپلیکیشن‌های CloudScam صدق می‌کند.

اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز در اندروید

اپلیکیشن‌های استخراج BitScam از پرداخت از طریق بیت‌کوین و اتریم نیز پشتیبانی می‌کنند. تفاوت این دو مدل نرم افزار فقط در همین است. در حالی که روش‌های مختلفی برای پرداخت وجود دارد، اما این اپلیکیشن‌ها با ارائه یک درگاه پرداخت قانونی می‌خواهند اعتماد شما را هنگام واریز پول جلب کنند.

چگونه از شر این برنامه‌ها در امان بمانیم؟

اگر در مورد اپلیکیشن های تقلبی استخراج رمز ارز نگران هستید، چند نکته مهم وجود دارد که مفید هستند:

  • بررسی اپلیکیشن‌ها را بخوانید. در واقع سعی کنید به آخرین بررسی‌های منتشر شده اپلیکیشن‌ها نیز توجه داشته باشید.
  • مطمئن شوید که توسعه دهنده آن اپلیکیشن نام آشنا است و اپلیکیشن‌های دیگری را نیز در گوگل پلی عرضه کرده است.
  • هرچقدر هم که اپلیکیشن‌ها توسط گوگل پلی بررسی شوند، باز هم احتمال تقلبی بودن آن‌ها وجود دارد. با این وجود همچنان فقط از فروشگاه رسمی خود گوگل برای دانلود برنامه‌ها استفاده کنید.
  • مجوزها و تنظیماتی که اپلیکیشن به آن نیاز دارد را به خوبی بررسی کنید.
  • شرایط و ضوابط اپلیکیشن را بررسی کنید. بعید است که یک اپلیکیشن جعلی شرایط و ضوابط واقعی داشته باشد.

شوق ارزهای دیجیتال به این زودی‌ها از بین نخواهد رفت. پس مراقب هرگونه سرویس رمزارزی که در فضای مجازی پیدا می‌کنید باشید و مطمئن شوید که آن برنامه یا سرویس تقلبی نیست. برنامه‌های تقلبی ماینینگ ارز مجازی در حال گسترش هستند، اما هنوز هم جزو اپلیکیشن‌های جدید محسوب می‌شوند. آن‌ها می‌توانند تکامل پیدا کنند و در آینده با شگردهای جدیدتری کاربران را به دام بیندازند. پس بهتر است که همیشه مراقب آن‌ها باشید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*