نمایشگر کشسان سامسونگ

نمایشگر کشسان سامسونگ تصاویر ۲ بعدی را ۳ بعدی می‌کند+ویدیو

نمایشگر کشسان سامسونگ یک محصول خلاقانه از سوی شرکت کره‌ای است. این نمایشگر ۱۳ اینچی اولد می‌تواند تصاویر ۲ بعدی را به سطوح ۳ بعدی تبدیل کند.

با توجه به چین و چروک موجود در نمایشگر‌های تاشو و استحکام نسبتا پایین لایه رویی آنها می‌توان گفت که سامسونگ هنوز چند سال تا ارائه یک نمایشگر تاشو بی نقص فاصله دارد؛ اما این باعث نمی‌شود که این شرکت به سراغ سایر نمایشگر‌های عجیب نرود. پیشتر شاهد صفحه نمایش رولی سامسونگ بودیم و حالا نوبت به مدل کشسان رسیده است.

نمایشگر کشسان اولد سامسونگ

البته قرار نیست نمایشگر اولد کشسان سامسونگ همانند نمونه‌های تاشو یا رولی خیلی لمس شود. نمایشگر‌های تاشو اغلب در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها استفاده می‌شوند و به همین خاطر ارتباط نزدیکی با لمس توسط کاربر دارند. از نمونه‌های رولی نیز می‌توان در تلویزیون‌ها بهره گرفت؛ هرچند که تلاش‌هایی برای استفاده از آنها در دستگاه‌های همراه نیز شده است.

هرچند ممکن است سامسونگ روزی از نمایشگر منعطف ۱۳ اینچی خود در تبلت‌های بزرگ استفاده کند؛ اما بیشتر اینگونه به نظر می‌رسد که این نوآوری خاص برای تلویزیون‌ها و دیگر محصولاتی که تعامل زیادی با کاربر ندارند، تدارک دیده شده است.

دلیل اصلی این موضوع این است که تاثیر اصلی صفحه نمایش کشسان بیشتر بصری است تا وابسته به حس لامسه. در توصیف این نمایشگر بهتر است بگوییم که می‌تواند سطح خود را کمی از فرم عادی خارج کند تا تصور برآمدگی و ساختار برجسته را به کاربر دهد.

در نمایشگاه Global Tech Korea 2021 سامسونگ قابلیت خاص پنل اولد ۱۳ اینچی جدید خود را با نمایش یک ویدیو از مواد مذاب روان به رخ همگان کشید. سطح مواد مذاب صاف نیست و مکانیزم‌هایی در زیر این پنل باعث می‌شوند که نمایشگر در مواقع مورد نیاز بالا بیاید. این باعث می‌شود که بدون نیاز به فناوری‌های برجسته بینی شاهد سطوح سه بعدی واقعی در نمایشگر کشسان سامسونگ باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. زنده باد مهد تکنولوژی دنیا،کره جنوبی عزیز و سامسونگ معظم