خرید تویوتا لندکروز جدید

۴ سال انتظار برای خرید تویوتا لندکروز جدید

جدیدترین اخبار منتشر شده حاکی از آن است که به احتمال فراوان تحویل تویوتا لندکروز جدید به متقاضیان این اتومبیل چهار سال طول خواهد کشید.

تویوتا لندکروز جدید از سوی متقاضیان با استقبال چشم‌گیری مواجه شده است و تخمین زده می‌شود که رسیدن این اتومبیل به دست مشتریان چهار سال زمان ببرد. پیش فروش تویوتا لندکروز جدید تحت عنوان لندکروز ۲۰۲۲‌ از ماه دوم آگوست از سوی تویوتا آغاز شد و این شرکت احتمال می‌داد که ۲۰ هزار متقاضی به سراغ پیش خرید این اتومبیل بروند.

طولانی‌ترین لیست انتظار این خودرو متعلق به تریم‌های ZX و GR است، چرا که ۹۰ درصد متقاضیان ژاپنی تصمیم به خرید این تریم‌ها گرفتند. تویوتا در ما‌ه‌های آگوست و سپتامبر این اتومبیل را به دلیل در اختیار نداشتن قطعات لازم تولید نکرد، همین مسئله باعث شد تا شرایط پیچیده‌تر شود و بازار کشورهای دیگر نیز تحت تأثیر قرار گیرند.

برای نمونه، تاکنون متقاضیان این خودرو در کشور استرالیا موفق به دریافت خودرو نشده و تنها خودروهای مخصوص نمایش در نمایشگاه وارد بازار این کشور شده‌اند. این در صورتی است که طی ماه‌های گذشته نیز به مشتریان اعلام شده بود که برای تحویل خودرو لندکروز ۲۰۲۲ باید ۱۲ ماه منتظر بمانند که این مسئله نشان می‌دهد لیست انتظار طولانی برای خرید این اتومبیل با سابقه به وجود آمده.

عدم عرضه لندکروز ۲۰۲۲ به بازار خودرو آمریکا

لازم به ذکر است که لندکروز ۲۰۲۲ به بازار آمریکا عرضه نخواهد شد و علاقه‌مندان به این خودرو می‌توانند به سراغ خرید شاسی بلند لوکس لکسوس بروند که بر مبنای پلتفرم تویوتا لندکروز جدید ساخته شده است. ضمن این که مدل LX جدید این اتومبیل به دلیل کمبود چیپ‌ها تا سال آینده میلادی روانه بازار نخواهد شد.

نسخه LX تویوتا لندکروز جدید امسال عرضه نخواهد شد

اخبار منتشر شده حاکی از آن است که مدل جدید LX با تریم ۷۵۰h روانه بازار خواهد شد. برای این نسخه از لندکروز ۲۰۲۲ موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری تویین توربو در نظر گرفته شده است که می‌تواند قدرت ۴۸۰ اسب بخار را به همراه گشتاور ۸۷۱ نیوتن‌متر به تولید برساند.

لازم به ذکر است که مطابق با اخبار منتشر شده از سوی تویوتا، نسخه پایه لندکروز ۲۰۲۲ نیز که LX 600 نام‌گذاری شده است با همان موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری تویین توربو وارد بازار خواهد شد، با این تفاوت که به علت بی بهره بودن از دستیار هیبریدی، قدرت ۴۰۹ اسب بخار را به همراه گشتاور ۶۵۰ نیوتن‌متر به تولید خواهد رساند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*