نتایج بنچمارک آيپد مینی 2021

نتایج بنچمارک آیپد مینی ۲۰۲۱ نسخه متفاوتی از تراشه A15 را نشان می‌دهد

اپل همزمان با خانواده آیفون ۱۳ از نسل جدید iPad mini نیز رونمایی کرد. نتایج بنچمارک آیپد مینی ۲۰۲۱ نشان می‌دهد که این تبلت به نسخه متفاوتی از تراشه A15 مجهز شده است.

رونمایی از آیپد مینی ۲۰۲۱ با تعجب طرفداران این برند همراه شد زیرا کوپرتینویی‌ها در نسخه جدید iPad mini از قوی‌ترین تراشه خود یعنی A15 Bionic استفاده کرده بودند. جالب اینجاست که نسل قبل این تبلت یعنی آیپد مینی ۲۰۱۹ به تراشه A12 Bionic مجهز شده بود که در آیفون‌های ۲۰۱۸ یافت میشد. البته نتایج بنچمارک استفاده از تراشه A15 را تایید می‌کنند؛ اما این چیپست با نمونه مورد استفاده در خانواده آیفون ۱۳ تفاوت دارد.

نتایج بنچمارک آیپد مینی ۲۰۲۱

تراشه A15 آیپد مینی ۲۰۲۱ (یا همان آیپد مینی ۶) حتی همانند مدل‌های پرو آیفون ۱۳ از ۵ هسته گرافیکی بهره می‌برد. پس تفاوت در چیست؟ بر اساس نتایج بنچمارک، تبلت جدید اپل به نسخه سوم این چیپست با CPU با فرکانس کمتر (Downclock شده) مجهز شده است.

در واقع پردازنده آیپد مینی ۲۰۲۱ دارای فرکانس کاری ۲.۹۳ گیگاهرتز است و با ۴ گیگ رم همراه شده است.

نتایج بنچمارک آیپد مینی 2021

پردازنده‌های آیفون ۱۳ و آیفون ۱۳ پرو دارای فرکانس ۳.۲۳ گیگاهرتز هستند و  به ترتیب ۴ و ۶ گیگ رم دارند. البته پردازنده به ندرت با فرکانس حداکثری کار می‌کند (و در تست چند هسته‌ای نیز این اتفاق رخ نمی‌دهد)، بنابراین در نتایج نهایی بنچمارک خیلی تاثیر گذار نخواهد بود. علاوه بر این آیپد مینی ۲۰۲۱ نسبت به نسل قبلی خود که متعلق به ۲ سال قبل بود (و از تراشه ۳ سال قبل بهره می‌برد)، بسیار پیشرفت کرده است.

نتایج بنچمارک آیپد مینی 2021

حالا بیایید به سراغ تست گرافیک برویم. به نظر می‌رسد که پردازنده گرافیکی نیز اندکی داون کلاک شده باشد. البته ما فرکانس دقیق آن را نمی‌دانیم؛ اما نتایج بنچمارک پردازنده گرافیکی آیپد مینی ۲۰۲۱ کمی از آیفون ۱۳ پرو کمتر است.

نتایج بنچمارک آیپد مینی 2021

البته بار دیگر باید گفت تبلت جدید اپل نسبت به نسل قبل افزایش سرعت چشمگیری داشته است و همچنین نسبت به مدل استاندارد آیفون ۱۳ نیز سریع‌تر است. (هسته پنجم GPU اینجا ارزش خود را نشان می‌دهد.) آیپد مینی ۲۰۲۱ از امروز در برخی کشور‌ها عرضه شده است و در هفته‌های آینده نیز در مناطق بیشتری حضور خواهد یافت.

نظر شما درباره نتایج بنچمارک آیپد مینی ۲۰۲۱ چیست؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*