ایمیل تهدید آمیز تیم کوک به کارمندان اپل

ایمیل تهدید آمیز تیم کوک به کارمندان اپل در مورد افشای محصولات؛ خود نامه هم فاش شد!

تیم کوک مدیرعامل Apple ایمیل تهدیدآمیزی را برای کارمندان اپل ارسال کرده و ادعا کرده که دنبال نشت کنندگان اطلاعات محرمانه این شرکت است.

تیم کوک، مدیرعامل اپل بار دیگر نشان داده از کسانی که در کمپانی اپل کار می‌کنند و با فروش اطلاعات محصولاتش به افشاگرانی که آن را از طریق توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارند، ناخرسند است. در همین راستا کوک هفته گذشته ایمیلی را برای کارمندان اپل منتشر کرده، ولی حالا حتی محتویات همین نامه هم فاش شده است!

کوک در این ایمیل که به دست خبرنگاران The Verge رسیده با لحن تقریباً تهدید آمیزی به کارمندان اپل گفته است که این شرکت تمام توانش را برای شناسایی کسانی که باعث نشت اطلاعات می‌شوند جمع خواهد کرد. کوک همچنین در این نامه گفته است افرادی که اطلاعات محرمانه را فاش می‌کنند، جزوی از اپل نخواهند بود.

بیشتر بخوانید:

عملکرد تیم کوک در رأس شرکت اپل؛ معاون استیو جابز در این ۱۰ سال چه کرد؟

تیم کوک از نشست جزئیات جلسه با کارمندان جهانی اپل که جمعه گذشته (۲۶ شهریور ماه) برگزار شده بود شدیداً ناراحت است. در این جلسه داخلی، مدیر اجرایی اپل از کارمندانی که هنوز واکسن کووید ۱۹ دریافت نکرده‌اند خواسته که باید مرتباً مورد آزمایش قرار بگیرند. هرچند این شرکت در عین حال کارمندانش را مجبور به دریافت واکسن نمی‌کند. کوک همچنین از افشای جزئیات پاسخ او به حکم قاضی در پرونده دعوای اپل با شرکت Epic خشمگین شده است.

ایمیل تهدید آمیز تیم کوک به کارمندان اپل

تیم کوک کارمندان اپل را به خاطر افشای اطلاعات این شرکت تهدید کرد

کوک در ایمیل تهدید آمیز خود این‌چنین نوشته است:

می‌خواهم بدانید که چقدر ناراحت هستم. این فرصت‌ها برای ارتباط به عنوان یک تیم واقعاً مهم است. اما فقط در صورتی این ارتباط برقرار می‌ماند که مطمئن شویم اطلاعات محرمانه در داخل شرکت باقی می‌ماند. من به شما اطمینان می‌دهم که تمام تلاشمان را برای شناسایی کسانی که اطلاعات را نشست می‌دهند، انجام خواهیم داد.

ما افشای جزئیات یک جلسه محرمانه یا اطلاعاتی از جمله IP یک محصول را تحمل نمی‌کنیم. ما می‌دانیم که تعداد افشاگران انگشت شمار است. همچنین می‌دانیم، افشاگرانی که اطلاعات محرمانه را نشت می‌دهند، به اینجا تعلق ندارند.

مدیر اجرایی اپل در ادامه این ایمیل گفته است:

من مشتاقانه می‌خواهم برای تمام کارهایی که برای تحقق بخشیدن به محصولاتمان انجام داده‌اید و تمام تلاشی که برای رساندن آن‌ها به دست مشتریان کرده‌اید، از شما تشکر کنم. روز گذشته ما iOS 15 و iPadOS 15 و همچنین watchOS 8 را منتشر کردیم و جمعه، زمان آن فرا می‌رسد که برخی از محصولات باورنکردنی‌مان را با جهان به اشتراک خواهیم گذاشت. ما به سهم خودمان همچنان تلاش خواهیم کرد تا ارتباطات را تقویت کنیم و کاری کنیم که جهان جای بهتری برای زندگی شود.

بیشتر بخوانید:

کارمندان اپل در بخش‌های مختلف قصد ترک این شرکت را دارند

اوایل سال ۲۰۲۱ کوک در تلاش برای جلوگیری از نشت اطلاعات محرمانه شرکت خود به شرکای تولیدکننده‌اش فاکس کان و ویسترون دستور داد تا سوء پیشینه تمام کارگران خط مونتاژ خود را بررسی کنند. بدین ترتیب اپل ورود افراد دارای سابقه کیفری به کارخانجاتی که محصولات عرضه نشده اپل هنوز در دست توسعه و اسمبل قرار دارند را ممنوع کرد. علاوه بر این تمام بازدیدکنندگان از این کارخانه‌ها باید کارت شناسایی ارائه دهند و نگهبانان مجموعه نیز حرکات کارگران مرتبط با محصولات و قطعات مهم را زیر نظر داشته باشند.