باتری آيفون 13 مینی

نتایج سرعت شارژ و تست باتری آيفون 13 مینی نگرانی کاربران را برطرف می‌کند

با توجه به ضعف آيفون‌ 12 مینی در بخش باتری، کاربران در مورد iPhone 13 mini هم نگران بودند؛ اما نتایج سرعت شارژ و تست باتری آيفون 13 مینی این نگرانی‌ها را برطرف می‌کند.

آیفون 13 مینی از یک باتری ۲۴۳۸ میلی‌آمپر ساعتی بهره می‌برد که تقریبا ۱۰ درصد بزرگتر از باتری آيفون 12 مینی است. ابعاد گوشی اجازه استفاده از باتری بزرگتری را نمی‌دهد و به همین خاطر عمر باتری کمی محدود است.

تست باتری آيفون 13 مینی

باتری آيفون 13 مینی

البته با این وجود عملکرد آیفون 13 مینی در تست باتری بهتر از نسل قبل بوده است. این گوشی در تست تماس 3G توانست ۱۴ ساعت و ۱۷ دقیقه دوام بیاورد که ۲ ساعت بیشتر از رکورد iPhone 12 mini است. در تست‌ وبگردی رکورد ۱۳ ساعت و ۱۲ دقیقه ثبت شد و تست پخش ویدیو نیز تا ۱۳ ساعت و ۳۴ دقیقه ادامه یافت. باتری آيفون مینی 2020 در این بخش‌ها ۱ ساعت زودتر تمام می‌شود.

باتری آيفون 13 مینی

در نهایت با محاسبه عملکرد این گوشی در حالت استنبای و نتایج به دست آمده به امتیاز کلی ۷۵ ساعت می‌رسیم که ۶ ساعت بیشتر از آيفون 12 مینی و ۱۴ ساعت کمتر از آيفون 13 است. نتیجه به دست آمده برای گوشی هوشمندی با این ابعاد ابدا بد نیست و حتی می‌توان گفت که نتایج به دست آمده در دو تست آخر خوب هم هستند.

سرعت شارژ

اپل در رابطه با سرعت شارژ گوشی‌های سری آيفون 13 اطلاعات زیادی را منتشر نکرده است؛ اما بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که آيفون 13 مینی از شارژ سریع ۱۸ وات پشتیبانی می‌کند. همچنین می‌توان این گوشی را به صورت بی سیم با سرعت ۱۵ وات شارژ کرد (آيفون 12 مینی به ۱۲ وات محدود شده بود).

باتری آيفون 13 مینی

برای بهره بردن از شارژ بی سیم ۱۵ وات حتما باید از مگ سیف استفاده کنید؛ زیرا در صورت استفاده از شارژر‌های استاندارد دیگر این میزان به ۵ تا ۷ وات کاهش پیدا می‌کند.

باتری آيفون 13 مینی

در صورت استفاده از آداپتور ۲۰ وات اپل برای شارژ آيفون 13 مینی، ۶۱ درصد از ظرفیت باتری در نیم ساعت اول پر می‌شود و پس از ۵۰ دقیقه نیز درصد باتری به ۸۵ درصد می‌رسد. هرچند که پر کردن ۱۵ درصد باقی مانده ۳۴ دقیقه زمان لازم دارد که یعنی شارژ کامل آيفون 13 مینی ۱ ساعت و ۲۴ دقیقه طول می‌کشد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*