تماشا کنيد : آيا جهان هاي موازي واقعا وجود دارند ؟

parallel universes

آیا بیش از یک جهان وجود دارد؟ در این ویدئوی جالب، برایان گرین نشان می دهد که چگونه از یک سوال بی پاسخ در فیزیک (چه چیزی باعث بیگ بنگ شده است؟) نظریه ای پدید می آید که به ما می گویید جهان ما یکی از بیشمار جهان های موجود است.

مقاله مرتبط :

همه چيز درباره جهان هاي موازي : آيا واقعا وجود دارند ؟

این ویدئو که زیرنویس فارسی دارد، سخنرانی برایان گرین در تد میباشد، در این ویدئو گرین فیزیکدان نظری، به توضیح مبانی نظریه ریسمان و ابعاد اضافه می‌پردازد. وی شاید یکی از مشهورترین طرفداران نظریه ریسمان است و نیروهای طبیعت را نحوه نوسان تارهای ریز مرتعش انرژی در ۱۱ بعد فضایی می‌داند. این ایده می گوید که رشته های کوچک و مرتعش از انرژی در ابعاد بالاتر فضا – زمان تمام ذرات و نیروهای جهان ما را به وجود آورده است.
از زمان اینشتین، یافتن یک «نظریه یکپارچه» از رویاهای فیزیکدانان بوده است، و به عقیده شماری از فیزیکدانان شاید نظریه ابرریسمان کاندید خوبی برای این مقصود باشد. این فرضیه فعلا در حد معادلات ریاضیاتی است و هنوز امکان آزمون آن در جهان واقعی وجود ندارد.

به شخصه بسيار از ديدن اين ويديو لذت بردم پيشنهاد ميکنم حتما ببينيد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. سلام.بسیار مطلب جالبی بود استفاده کردم گرچه خیلی عامیانه توضیح داده شده که البته خودش هنری بزرگ هست رویه هم رفته خوب بود./.

  2. من خیلی علاقه به فضا و مطالب مرتبطش دارم اما هر چه پیش میرم به نادانیم بیشتر پی میبرم.همینش واقعا خیلی برام لذت بخشه.ممنون از مطلبتون.لطفا بیشتر مطلب در این باره بزارید