تماشا کنید:اپلیکیشنی جالب که امواج بیسیم پیرامون ما را به تصویر می کشد !

امروزه طیف وسیعی از سیگنال‌های الکتریکی بیسیم اطراف ما را احاطه کرده اما چون این سیگنال ها با چشم قابل دیدن نیست ، وجود آنها هم چندان احساس نمی شود.اما اگر راهی باشد که این امواج را به تصویر کشید و آنها را مشاهده کرد چه ؟

این همان کاری است که اپلیکیشن Architecture of Radio قادر است برای ما انجام دهد.این برنامه می تواند تمامی سیگنال‌هایی پیرامون ما، از برج‌های مخابراتی گرفته تا روترهای وای فای و حتی ماهواره‌های فضایی را برای ما تصویرسازی کند.

این اپلیکیشن که توسط Richard Vijgen طراحی شده است در حال حاضر تنها در یک محدوده خاص در آلمان قابل استفاده است. این برنامه ابتدا با استفاده از GPS موقعیت کاربر را شناسایی کرده و سپس با استفاده از OpenCellID برج های مخابراتی اطراف را پیدا می کند، این برنامه هم چنین به گونه‌ای سفارشی برنامه‌ریزی شده است که می‌تواند روترهای وای فای و کابل‌های اترنت موجود در آن ناحیه را شناسایی کند. OpenCellID یک پروژه مشترک بوده و هدف آن ایجاد یک پایگاه داده رایگان جهانی از Cell IDهاست. این اپلیکیشن هم چنین می تواند با استفاده از OpenCellID، سیگنال‌ تمامی ماهواره های عبوری را نیز پیدا کند.

اپلیکیشن Architecture of Radio در مرحله بعد، از داده‌های جمع آوری شده برای تصویرسازی تمامی سیگنال‌های موجود در محیط استفاده کرده و تصویری را نمایش می‌دهد که وب سایت این پروژه از آن به عنوان Infosphere یاد می‌کند.

همان طور که در ویدیو می‌بینید، نتیجه نهایی ارایه شده توسط این پروژه در عین زیبایی بسیار ناراحت کننده است. با دیدن حجم بسیاری بالای امواج وای فای در این غالب تصویری به فکر می افتیم که جهان دیجیتال تا چه حد با جهان فیزیکی و بدن ما یکپارچه شده است.

منبع: businessinsider

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

۳ دیدگاه

  1. وای خدایه من
    عجب برنامه ای این عالیه
    اگه واقعا درست نشووون بده واقعا ترس ادمو بر میداره
    مرسی گجت نیوز

  2. آخ آخ آخ!
    واقعا وحشتناکه، چقدر امواج دور ماست، خداوکیلی انقدر ترسیدم که دیگه نمیخوام از وای-فای استفاده کنم، همون کابل اترنت بهتره