آیفون 16

ناچ آیفون به این زودی‌ها حذف نمی‌شود؛ آیفون 16، اولین گوشی تمام صفحه اپل

آیفون های اپل در سال جاری میلادی تغییراتی خواهند داشت و سرانجام ناچ تاریخ گذشته این گوشی‌ها تغییر شکل خواهد داد. اما برای دیدن یک آیفون تمام صفحه واقعی، باید حداقل تا معرفی آیفون 16 منتظر بمانیم.

مینگ چی کو یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌ها در حوزه پیشبینی و آنالیز دنیای گوشی‌های هوشمند است. این شخصیت در گذشته اظهار نظرهای جالبی درباره گوشی‌های آیفون اپل داشته که برخی از آن‌ها به واقعیت تبدیل شده‌اند. مینگ چی کو در اظهار نظری تازه اعلام کرده است در سال 2024 میلادی، گوشی های آیفون اپل سرانجام به فیس آیدی و دوربین سلفی زیر نمایشگر مجهز خواهند شد. با توجه به این اظهار نظر، در سری آیفون 16 اپل می‌توانیم انتظار دیدن یک نمایشگر یک‌پارچه را داشته باشیم.

آیفون 16 اپل دارای صفحه نمایش بدون حفره و ناچ خواهد بود

مینگ چی کو در توییتی که به تازگی منتشر کرده به این نکته اشاره کرده است که تنها نسخه‌های بالارده آیفون 16 در سال 2024 به دوربین سلفی و فیس آیدی زیر نمایشگر مجهز خواهند شد. ظاهرا عدم استفاده از این تکنولوژی‌ها در آیفون‌های فعلی Apple، برخی مشکلات فنی و دغدغه‌هایی در زمینه بازاریابی است.

در حال حاضر هم تکنولوژی دوربین سلفی زیر نمایشگر توسط برخی از تولیدکنندگان گوشی‌های اندرویدی مانند زد تی ای و سامسونگ مورد استفاده قرار گرفته است. با این که این تکنولوژی جذابیت‌های زیادی دارد اما هنوز مشکلاتی وجود دارد که باعث می‌شود اپل، سراغ این نوآوری نرود.

طراحی آیفون 16

معمولا کیفیت تصاویر و ویدئوهای ضبط شده با استفاده از دوربین سلفی زیر نمایشگر کیفیت قابل قبولی ندارد. همچنین مشکلاتی مانند عدم رسیدن نور مناسب به حسگر، تاری تصاویر و ویدئوها در برخی مواقع، پیکسل‌هایی با ظاهر ناهماهنگ بر روی دوربین سلفی، گران بودن استفاده از تکنولوژی دوربین سلفی زیر نمایشگر و عدم استقبال بیشتر مشتریان به این نوآوری باعث شده اپل هنوز علاقه‌ای به گوشی‌های تمام صفحه نداشته باشد.

اپل به هیچ وجه سراغ ریسک‌های بزرگ نمی‌رود

اپل در سال‌های گذشته نشان داده به هیچ وجه به دنبال ریسک‌های بزرگ نیست و تا زمانی که یک طراح یا ایده، درآمدزا باشد علاقه‌ای به تغییر آن ندارد. این شرکت حتی از حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر نیز استفاده نکرده است. این تکنولوژی مدت‌ها است در پرچمدارهای اندرویدی استفاده می‌شود و بسیاری از دغدغه‌های استفاده از فیس آیدی را از بین می‌برد. همچنین طراحی کلی گوشی‌های آیفون، پس از آیفون ایکس تغییر مهمی نداشته و سال‌ها است ناچ بزرگی بالای نمایشگر، دوربین سلفی و فیس آیدی را در خود جای داده است.

در گجت نیوز بخوانید: آیفون ۱۴؛ مشخصات، مدل‌های مختلف، قیمت و هرآنچه که درمورد پرچمدار بعدی اپل می‌دانیم

این شرکت حتی برنامه‌ای برای استفاده از پورت یو اس بی تایپ سی در آیفون 14 ندارد و همچنان از درگاه لایتنینگ بهره خواهد برد. در هر حال شنیدن اخباری غیررسمی درباره مجهز شدن آیفون 16 اپل به دوربین سلفی و فیس آیدی زیر نمایشگر، می‌تواند خوشحال‌کننده باشد. هنوز برای اظهار نظر دقیق درباره آیفون 16 بسیار زود است. اما معرفی آیفون 14 توسط اپل در ماه سپتامبر، می‌تواند مسیر این شرکت برای طراحی آیفون های بعدی را به خوبی نشان دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*