افزایش قیمت خودرو پژو پارس

پژو پارس، تخت گاز به سمت 400 میلیونی شدن

بازار خودرو در شرایط نابسمانی قرار دارد و روز به روز قیمت‌ها افزایش می‌یابند. پژو پارس یکی از خودروهایی است که به قیمت 400 میلیون رسید.

بازار خودرو طی چند سال اخیر به شدت متلاطم بوده و قیمت خودروهای محبوب و پرطرفدار روز به روز افزایش یافته است. با آغاز سال 1401 گمان می‌کردیم که بازار خودرو آرام‌تر شود و قیمت‌ها فروکش کند، اما به نظر می‌رسد قرار نیست به این زودی روی خوش بازار را ببینیم.

همان‌طور که گفتیم سال جاری با جهش قیمتی در مدل‌های محبوب و پرتقاضای بازار آغاز شد. وضعیت بازار به قدری آشفته و نابسمان بوده که وزیر صنعت، معدن و تجارت را در دولت سیزدهم تا مرز استیضاح پیش برده و شرایط بدی را برای فاطمی امین رقم زده است.

پژو پارس 400 میلیونی شد!

متاسفانه در هفته پایانی فروردین ماه نیز بازار خودرو بدون تغییر خاصی به روند خود ادامه داد. در این میان نمودار قیمتی همچنان صعودی بوده و گاهی نیز خط روند افزایش قیمت‌ها به سمت پایین رفته و کاهش اندکی را به خود دیده است. در همین هفته مجدداً ماجرای واردات خودروهای زیر 25 هزار دلار مطرح شد و موجی از امید دوباره به بازار تزریق گردید. البته در راستای واردات خودرو، موضوع واردات در ازای گوجه نیز مطرح شده است.

پژو 207 دنده ای

در هفته گذشته متاسفانه خودروی پژو 207 حدود 7 میلیون تومان گران شد و از 388 میلیون تومان به 395 میلیون تومان رسید. در هفته جاری نیز شیب افزایش قیمت این خودروی داخلی ملایم‌تر از قبل ادامه یافت. در واپسین روزهای فروردین ماه نیز این خودرو از 395 میلیون تومان به 398 میلیون رسید و افزایش قیمت 3 میلیون تومانی را برای خود رقم زد و هم اکنون در مرز 400 میلیون تومان قرار گرفته است.

پژو 206 تیپ 2

یکی دیگر از خودروهایی که به یک‌باره رشد نجومی به خود دید، پژو 206 تیپ 2 بود که ناگهان 14 میلیون تومان گران شد. این خودروی داخلی پرطرفدار مجددا در هفته جاری از 292 میلیون تومان به 297 میلیون تومان رسید و بدین ترتیب افزایش قیمت 5 میلیون تومانی را برای خود ثبت کرد.

پژو پارس ال ایکس

بر خلاف سایر خودروها در این هفته شاهد افزایش قیمت پژو پارس مدل ال ایکس بودیم. متاسفانه این خودرو در هفته‌های قبل حدود 12 میلیون تومان رشد قیمتی داشت و در روزهای پایانی فروردین ماه نیز با ثبت رکورد 15 میلیون تومان افزایش به قیمت 380 میلیون تومان رسید.

سمند ال ایکس ساده

از دیگر خودروهای ایران خودرو که افزایش قیمت را تجربه کرده، سمند است. البته این خودروی پرطرفدار همچون برادران خود افزایش قیمت نجومی نداشته و بیشتر شاهد ثبات قیمت آن بودیم. بنابراین سمند پس از این که 7 میلیون تومان افزایش یافت و قبل از این که به قیمت 280 میلیون تومان برسد، تنها در مدل ال ایکس 2 میلیون تومان گران شد.

پراید 111

اما در آن سوی میدان، خودروهای گروه خودروسازی سایپا را داریم. سایپا 111 در هفته گذشته توانست سقف قیمتی و مقاوم 190 میلیون تومانی را بشکند و 7 میلیون تومان گران‌تر وارد بازار شود. از طرف دیگر در هفته جاری این خودرو 3 میلیون تومان دیگر گران شد و به مرز 200 میلیون تومان رسید. پیش‌تر در مقاله پراید 200 میلیون تومانی دیگر یک شوخی نیست، به تمام ابعاد بازار این خودرو و افزایش قیمت آن پرداخته‌ایم. کارشناسان و اهالی بازار خودرو معتقدند که پراید در هفته‌های پیش رو سقف 200 میلیون تومان را نیز رد خواهد کرد.

پراید 131

پراید 131 نیز روند مشابه 111 را در پیش گرفته است. در گام اولیه این خودرو حدود 5 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به قیمت 176 میلیون تومان رسید. پس از آن دوباره 2 میلیون تومان گران شد و در هفته جاری با مبلغ 178 میلیون تومان معامله می‌شود و البته مرز 180 میلیون را هم به خود دیده است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. خدا لعنت کنه باعث و بانیش