بلک شارک 5 پرو

شیائومی بلک شارک 5 پرو قدرتمند ترین گوشی اندرویدی جهان از نگاه انتوتو شد

آنتوتو فهرستی را در وب‌سایت خودش منتشر کرده که بر اساس آن گوشی شیائومی بلک شارک 5 پرو – Xiaomi BlackShark 5 Pro قدرتمند ترین گوشی اندرویدی جهان است.

گوشی های اندرویدی روز به روز در حال قدرتمندتر شدن هستند و در بسیاری از زمینه‌ها، می‌توانند به راحتی گوشی‌های اپل را شکست دهند. انتوتو به تازگی فهرست قدرتمند ترین گوشی های اندرویدی جهان را منتشر کرده است. در این فهرست، گوشی شیائومی بلک شارک 5 پرو، به رتبه اول دست یافته است. نکته قابل توجه درباره لیست قدرتمند ترین گوشی های اندرویدی، سلطنت گوشی‌های چینی است. گوشی‌های دیگر برندها مانند سامسونگ، سونی، نوکیا و … در این لیست هیچ جایی ندارند.

با وجود درخشش مدیاتک، تراشه‌های کوالکام همچنان قلب تپنده قدرتمند ترین گوشی های اندرویدی هستند

در کنار حضور کامل گوشی‌های چینی، حضور قدرتمند تراشه‌های شرکت کوالکام نیز دیده می‌شود. با این که در لیست قدرتمند ترین گوشی‌های میان‌رده اندرویدی تراشه‌های مدیاتک هم دیده می‌شوند اما قدرتمندترین تراشه در دنیای پرچمدارهای اندرویدی، بهترین تراشه حال حاضر کوالکام یعنی اسنپدراگون 8 نسل 1 است.

مقایسه شیائومی 12

در لیست‌های منتشر شده توسط انتوتو، 9 گوشی از 10 گوشی برتر اندرویدی از نظر قدرت (در تمام بازه‌های قیمتی) به تراشه اسنپدراگون 8 نسل یک مجهز هستند. در لیست قدرتمند ترین گوشی های اندرویدی میان‌رده بازار هم از ده مدل، هفت گوشی به تراشه اسنپدراگون 870 مجهز شده‌اند.

تراشه دایمنسیتی 8100 هم که یکی از بهترین تراشه‌های معرفی شده توسط مدیاتک است جایگاه مناسبی در رده‌بندی گوشی‌های میانرده دارد و قدرتمندترین گوشی‌های این رده، به دایمنسیتی 8100 مجهز شده‌اند.

قدرتمند ترین گوشی های اندرویدی

اسنپدراگون 8 نسل 1 هر چند قدرتمندترین است اما رقبای بزرگی هم دارد که در این لیست حضور ندارند. با توجه به این که گوشی های مجهز به تراشه اگزینوس 2200 در چین به فروش نمی‌رسند، در این رده‌بندی انتوتو هم حاضر نیستند. البته احتمالا در صورت حضور در این رقابت، باز هم نمی‌توانستند حریف اسنپدراگون 8 نسل 1 شوند. گوشی‌های مجهز به تراشه دایمنسیتی 9000 هم همچنان در حال معرفی هستند و احتمالا در رده‌بنده‌های ماه‌های آینده، بتوانند بیش از یک نماینده در رده‌بندی را به خود اختصاص دهند. تراشه‌های کایرین هم که در سال‌های اخیر جزو قدرتمندترین‌ها بودند با توجه به افول هواوی، دیگر جایی در چنین لیست‌هایی ندارند.

شیائومی، ویوو ریلمی، وان پلاس و IQOO قدرتمندترین گوشی های اندرویدی را تولید می‌کنند

هر چند برخی از کاربران به گوشی‌های چینی اعتماد زیادی ندارند اما رده‌بندی قدرتمند ترین گوشی های اندرویدی نشان می‌دهد شرکت‌های چینی اعلام شده، قدرتمندترین گوشی‌ها را تولید می‌کنند. با این حال بیشتر این گوشی‌های قدرتمند به هیچ وجه به صورت رسمی وارد بازار ایران نمی‌شوند. همچنین با توجه به مشتریان کم، خبری از واردات گسترده این گوشی‌های چینی قدرتمند نیست.

در این لیست شیائومی و زیرمجموعه‌هایش حضور به شدت قدرتمندی دارند. ریلمی هم پس از شیائومی یکی دیگر از تولیدکنندگان قدرتمندترین گوشی های اندرویدی بازار است. وان پلاس هم با وجود عدم حضور در لیست قدرتمندترین گوشی‌ها در تمام رده‌ها، در میان‌رده‌ها نماینده‌هایی دارد.

قدرتمندترین گوشی های میانرده اندرویدی بازار

قدرتمند ترین گوشی میانرده

همان طور که می‌بینید، در بین میان‌رده‌ها هم خبری از گوشی‌های غیرچینی نیست و چینی‌ها، قدرتمندترین گوشی های اندرویدی میان‌رده بازار را هم تولید کرده‌اند. قوی‌ترین میان‌رده اندرویدی، ردمی K50 شیائومی است. در این رده‌بندی تراشه دایمنسیتی 8100 رده‌های اول و دوم را به خود اختصاص داده است. البته اسنپدراگون 870 هم حضور پررنگی در این رده‌بندی دارد.

نتایج انتوتو بر اساس چه تست‌هایی منتشر می‌شود؟

انتوتو یکی از معتبرترین منابع برای بررسی قدرت گوشی‌های هوشمند است. بررسی‌های انتوتو تنها بر روی تراشه انجام نمی‌شوند و بخش‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌گیرند. انتوتو بررسی‌های خود را روی چهار بخش متمرکز کرده است. این بخش‌ها شامل پردازنده گرافیکی، پردازنده اصلی، رابط کاربری و عملکرد حافظه می‌شوند.

با این که نتایج بنچمارک انتوتو معیاری خوب برای سنجش قدرت گوشی های اندرویدی و پیدا کردن قدرتمند ترین ها است اما بهتر است بدانید برخی از تولیدکنندگان، برای رسیدن به نتیجه بهتر در چنین تست‌هایی تقلب می‌کنند.

در واقع نتایج این تست‌ها، حداکثر قدرت گوشی های هوشمند را نشان می‌دهد که همیشه دست‌یافتنی نیست. پس ممکن است یک گوشی با وجود عملکرد خوب در تست‌های بنچمارک انتوتو، در استفاده روزمره عملکرد درخشانی نداشته باشد و مشکلاتی مانند لگ و داغ شدن بیش از حد، اعصاب کاربران را خرد کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*