پلتفرم وای فای 7 کوالکام

کوالکام از پلتفرم وای فای 7 با ظرفیت اتصال ۳۳ گیگابیت بر ثانیه‌ای رونمایی کرد

کمپانی کوالکام از پلتفرم وای فای 7 خود رونمایی کرد. راهکار Wi-Fi 7 این شرکت ظرفیت اتصال ۳۳ گیگابیت بر ثانیه‌ای خواهد داشت.

کوالکام به دنبال پیش نمایشی که اوایل سال جاری میلادی در نمایشگاه MWC 2022 بارسلونا ارائه کرد، از پلتفرم جدید Wi-Fi 7 Networking Pro Series رونمایی کرد. این چیپ‌های جدید وای فای پیشرفت عظیمی در سرعت و نرخ تأخیر خواهند داشت که اتصال بدون مرز را ممکن می‌کند. این سری چیپ‌هایی مناسب اکسس پوینت‌های تجاری، روترهای خانگی پریمیوم و سیستم‌های مش پیشرفته است. این چیپ‌ها سرعت اتصال چهار باند تا ۳۳ گیگابیت با بیش از ۱۶ جریان، اتصال پایدارتر و به حداقل رساندن تداخلات را به همراه دارند. چهار پلتفرم وای فای 7 کوالکام از کانال‌هایی وسیع‌تر از ۳۲۰ مگاهرتز روی باندهای ۲.۴ گیگاهرتز، ۵ گیگاهرتز و ۶ گیگاهرتز پشتیبانی می‌کنند.

پلتفرم وای فای 7 کوالکام

در کنار باندهای فوق که توسط استاندارد فعلی وای فای نیز استفاده می‌شود، وای فای 7 می‌تواند از کانال‌های بسیار وسیع‌تر ۳۲۰ مگاهرتزی و همچنین فناوری 4K QAM نیز پشتیبانی کند. این باعث دو برابر شدن توان عملیاتی با تأخیر بسیار کم در مقایسه با وای فای 6 می‌شود. این پیشرفت‌ها می‌تواند مناسب بازی‌های آنلاین، پخش زنده و اپلیکیشن‌های XR باشد.

فناوری جدید وای فای برای به حداقل رساندن تداخلات از فناوری MLO استفاده می‌کند. MLO چیزی شبیه به تکنیک تجمع حامل در تلفن همراه است. این دستگاه‌ها را قادر می‌سازد تا به طور همزمان از چند باند رادیویی و کانال فرکانسی برای تأخیر کم، حتی در اتصالات شلوغ استفاده کنند.

پلتفرم وای فای 7 کوالکام هنوز آماده پذیرش انبوه نیست

مدت زمان زیادی از حیات Wi-Fi 6E نگذشته است. سال ۲۰۲۰ و درست یک سال بعد از انتشار Wi-Fi 6 شاهد پذیرش عمومی این پلتفرم بودیم. اما هنوز هم دستگاه‌های مجهز به این فناوری فراگیر نشده‌اند. در همین حال شاهد رونمایی از پلتفرم وای فای 7 هستیم. البته به جز کوالکام، شرکت‌های دیگری مثل برودکام و مدیاتک هم در حال کار روی راهکارهای Wi-Fi 7 خود هستند.

این استاندارد جدید که نهاد IEEE نام Wi-Fi 802be را روی آن گذاشته، هنوز آماده‌ی پذیرش انبوه نیست. بعید هم هست تا سال ۲۰۲۴ این اتفاق بیافتد. بنابراین تا تجربه کردن این فناوری جدید فاصله زیادی داریم.

 

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*