خودروهای ۱۰ هزار دلاری

با 10 هزار دلار و کمتر، چه خودروهایی می‌توان به ایران وارد کرد؟

شنیده می‌شود قرار است خودروهای خارجی ارزان قیمت وارد کشور شوند؛ اما با 10 هزار دلار و کمتر چه خودروهایی می‌توان به ایران وارد کرد؟ در ادامه با برخی از این خودروهای ۱۰ هزار دلاری آشنا می‌شویم.

وزیر صمت کشور طی مصاحبه‌ای در ارتباط با واردات خودروهای خارجی ارزان قیمت عنوان کرد تمام تمرکز ما روی واردات خودروهای خارجی اقتصادی است؛ یعنی اتومبیل‌هایی که قیمت آن‌ها از ده هزار دلار پایین‌تر باشد، چرا که به زودی اتومبیل‌هایی مانند تیبا،‌ پژو و سمند با خط تولید خداحافظی خواهند کرد و محصولاتی نظیر شاهین و تارا که از نظر قیمتی گران‌تر بوده و اقتصادی محسوب نمی‌شوند جای آن‌ها را خواهند گرفت. از این رو تلاش می‌کنیم تا به سراغ واردات خودروهای اقتصادی قیمت مناسب برویم تا هم مردم قدرت خریدشان را از دست ندهند و هم رفته رفته سبد محصولات داخلی را با خروج خودروهای بی‌کیفیت و قیمت پایین از خط تولید و جایگزینی خودروهای اقتصادی با کیفیت مناسب،‌ تکمیل کنیم.

این مقام مسئول ادامه داد به منظور واردات خودرو تنها به سراغ محصولات چینی نخواهیم رفت، بلکه روی خودروهای اقتصادی اروپایی که قیمت آن‌ها از ۱۰ هزار دلار کمتر است نیز تمرکز خواهیم کرد. لازم به ذکر است که هم‌اکنون مقدمات این‌کار فراهم شده است.

از آنجایی که طبق گفته وزیر صمت قرار است خودروهای اقتصادی زیر ۱۰ هزار دلار چینی و غیر چینی روانه بازار ایران شوند،‌ ما در ادامه این مطلب نمونه‌هایی از این خودروهای 10 هزار دلاری که شانس حضور در بازار ایران را دارند مورد بررسی قرار خواهیم داد.

خودروهای ۱۰ هزار دلاری که پتانسیل ورود به بازار ایران را دارند

۱. سوئیست DX3

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

سوئیست DX3 یکی از خودروهای ۱۰ هزار دلاری است که می‌تواند روانه بازار ایران شود. سوئیست DX3 به پیشرانه ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر مجهز شده است که می‌توان آن را در دو نسخه تنفس طبیعی و توربو سفارش‌گذاری کرد. نمونه تنفس طبیعی توانی برابر با ۱۲۰ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۴۳ نیوتن‌متری به تولید می‌رساند. حداکثر قدرت نمونه توربو نیز برابر با ۱۵۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن برابر با ۲۲۵ نیوتن‌متر است. این کراس اوور ۴۳۵۴ میلی‌متر طول، ۱۸۴۰ میلی‌متر عرض و ۱۶۵۴ میلی‌متر ارتفاع دارد.

شاید تا پیش از این لوگوی سوئیست به چشم شما خورده باشد،‌ چرا که طی سالیان گذشته ون دلیکا که محصول این شرکت بود روانه بازار ایران شده و همچنان نیز در خیابان‌های کشور تردد می‌کند. سوئیست DX3 در بازار جهانی با قیمتی در حدود ۹۲۰۰ تا ۱۶ هزار دلار به فروش می‌رسد.

۲. چری EQ1

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

چری EQ1 نمونه دیگری از خودروهای ۱۰ هزار دلاری است که پتانسیل ورود به بازار کشور را دارد. این محصول به یک پیشرانه الکتریکی مجهز شده است که توانی برابر با ۴۱ اسب بخار را به تولید می‌رساند. طول چری EQ1 به ۳۲۰۰ میلی‌متر، عرض آن به ۱۶۷۰ میلی‌متر و ارتفاع آن نیز به ۱۵۵۰ میلی‌متر می‌رسد.

۳. ویچای U70

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

نمونه دیگری از خودروهای اقتصادی که شاید در آینده وارد خیابان‌های کشور شود، کراس اوور ویچای U70 است. این خودرو به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری توربوشارژ مجهز شده است که ۱۵۰ اسب بخار قدرت را به همراه ۲۱۰ نیوتن‌متر گشتاور به تولید می‌رساند. طول، عرض و ارتفاع این خودرو نیز به ترتیب برابر با ۴۸۰۶ میلی‌متر، ۱۸۷۰ میلی‌متر و ۱۶۹۱ میلی‌متر است. لازم به ذکر است که کراس اوور U70 یکی از بهترین محصولات برند ویچای به شمار می‌رود. مدل ۲۰۲۰ این خودرو در بازار چین با قیمتی در حدود ۱۰۷۰۰ تا ۱۷۱۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

۴. سوزوکی دیزایر

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

سوزوکی دیزایر یکی دیگر از خودروهای ۱۰ هزار دلاری است که امکان ورود به بازار ایران را دارد. این خودرو از یک موتور ۱.۲ لیتری بهره می‌برد که توانی برابر با ۹۰ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۱۳ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. این خودرو به ترتیب ۳۹۹۵ میلی‌متر طول،‌ ۱۷۳۵ میلی‌متر عرض و ۱۵۱۵ میلی‌متر ارتفاع دارد.

۵. چری کیو کیو آیس کریم

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

کیو کیو آیس کریم از جمله دیگر خودروهای اقتصادی است که شاید در آینده شاهد حضور آن در خیابان‌های ایران باشیم. این خودرو به یک موتور الکتریکی مجهز شده است که توانی برابر با ۲۷ اسب بخار را به همراه گشتاور ۸۵ نیوتن‌متری تولید می‌کند. طول، عرض و ارتفاع این بستنی چینی به ترتیب برابر با ۲۹۸۰ میلی‌متر، ۱۴۹۶ میلی‌متر و ۱۶۳۷ میلی‌متر است. این خودرو در بازار چین حدود ۴۶۹۰ الی ۶۸۹۰ دلار قیمت دارد.

۶. سایک کلور

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

یکی دیگر از خودروهای اقتصادی که شانس حضور در بازار ایران را دارد،‌ سایک کلور است. این خودرو که از طراحی جعبه‌ای بهره می‌برد به یک موتور الکتریکی مجهز شده است که قدرت ۵۰ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۰۰ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. طول این خودرو ۳۱۴۰ میلی‌متر، عرض آن ۱۶۴۸ میلی‌متر و ارتفاع آن نیز ۱۵۲۱ میلی‌متر است. قیمت این خودرو نیز در بازار جهانی برابر با ۸۵۰۰ دلار است.

۷. وولینگ مینی الکتریکی

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

وولینگ مینی الکتریکی از جمله دیگر خودروهای ۱۰ هزار دلاری است که می‌تواند برای واردات خودرو اقتصادی به ایران گزینه مناسبی باشد. این خودرو دارای یک پیشرانه الکتریکی است که قدرت ۲۷ اسب بخار را به همراه گشتاور ۸۵ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب برابر با ۲۹۱۷ میلی‌متر،‌ ۱۴۹۳ میلی‌متر و ۱۶۲۱ میلی‌متر است.

۸. لینگبائو باکس

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

لینگبائو باکس نیز یکی از خودروهای اقتصادی است که می‌تواند گزینه مناسبی برای ورود به بازار ایران باشد. این خودرو که نخستین محصول تمام الکتریکی استارت آپ چینی Jemmell محسوب می‌شود، از یک موتور برقی بهره می‌برد که قدرت ۶۰ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۵۰ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. این خودرو ۳۴۶۰ میلی‌متر طول، ۱۴۷۵ میلی‌متر عرض و ۱۶۱۵ میلی‌متر ارتفاع دارد. برای خرید این خودرو در بازار چین باید حدود ۵۲۰۰ تا ۷ هزار دلار هزینه کرد.

۹. سوئیست A5

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

یکی دیگر از محصولات اقتصادی که شانس حضور در خیابان‌های ایران را دارد سوئیست A5 است. این خودرو به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز شده است که حداکثر قدرت آن برابر با ۱۲۰ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن نیز برابر با ۱۴۳ نیوتن‌متر است. سوئیست A5 به ترتیب ۴۵۸۸ میلی‌متر طول، ۱۷۸۰ میلی‌متر عرض و ۲۶۲۵ میلی‌متر ارتفاع دارد. قیمت این محصول در بازار چین حدود ۸ الی ۱۲ هزار دلار است.

۱۰. خودروی برقی Biazhi Daxiong

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

خودروی برقی Biazhi Daxiong نیز ممکن است در آینده به عنوان یک خودرو اقتصادی روانه بازار ایران شود. این محصول دارای یک پیشرانه الکتریکی است که توانی برابر با ۳۹ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۱۰ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. طول این محصول برابر با ۳۹۹۰ میلی‌متر، عرض آن برابر با ۱۵۹۵ میلی‌متر و ارتفاع آن نیز برابر با ۲۲۷۵ میلی‌متر است. برای خرید این خودرو در بازار چین باید حدود ۴۲۰۰ دلار هزینه کرد.

۱۱. کراس اوور اسنوجت

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

کراس اوور اسنوجت از جمله دیگر محصولات اقتصادی است که شاید در آینده شاهد حضور آن در بازار کشور باشیم. این محصول برند کووین اتو (Cwin Auto) به یک پیشرانه ۱.۵ لیتری با حداکثر قدرت ۱۱۶ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۱۴۳ نیوتن‌متر مجهز شده است. طول، عرض و ارتفاع این کراس اوور به ترتیب برابر با ۴۴۰۰ میلی‌متر، ۱۸۳۱ میلی‌متر و ۱۶۵۳ میلی‌متر است. این محصول در بازار چین حدود ۹۳۰۰ تا ۱۴۲۰۰ دلار قیمت خورده است.

۱۲. چانا ES30

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

از دیگر خودروهای 10 هزار دلاری که شانس ورود به خیابان‌های ایران را دارد باید به هاچ بک برقی چانا ES30 اشاره کنیم. این خودرو دارای یک موتور الکتریکی است که توانی برابر با ۶۱ اسب بخار را به تولید می‌رساند. طول چانا ES30 برابر با ۳۷۸۰ میلی‌متر، عرض آن برابر با ۱۶۵۰ میلی‌متر و ارتفاع آن نیز برابر با ۱۵۳۰ میلی‌متر است.

۱۳. برلیانس Xinri i03

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

خودروی Xinri i03 یکی از محصولات جذاب شرکت برلیانس است که می‌تواند به عنوان یک خودروی اقتصادی به بازار ایران راه پیدا کند. این خودرو دارای یک پیشرانه الکتریکی با حداکثر قدرت ۶۰ اسب بخار است. Xinri 103 به ترتیب ۳۲۸۸ میلی‌متر طول، ۱۶۷۰ میلی‌متر عرض و ۱۶۵۴ میلی‌متر ارتفاع دارد. این محصول در بازار چین با قیمتی در حدود ۱۰۴۰۰ تا ۱۲ هزار دلار معامله می‌شود.

۱۴. کراس اوور ونوشا E30

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

کراس اوور E30 از جمله محصولات ارزان قیمت برند ونوشا است که احتمال دارد در آینده به بازار ایران راه پیدا کند. این کراس اوور دارای یک موتور الکتریکی است که توانی برابر با ۴۴ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۲۵ نیوتن‌متری به تولید می‌رساند. طول، عرض و ارتفاع این خودرو چینی به ترتیب برابر با ۳۷۳۲ میلی‌متر، ۱۵۷۹ میلی‌متر و ۱۵۱۵ میلی‌متر است. برای خرید این کراس اوور در بازار چین باید حدود ۹۵۰۰ تا ۱۱۵۰۰ دلار هزینه کرد.

۱۵. کراس اوور الکتریکی نتا V

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

کراس اوور الکتریکی نتا V یکی از محصولات شرکت هوزون اوتو است که شانس حضور در بازار ایران را دارد. این کراس اوور از یک موتور الکتریکی بهره می‌برد که در نسخه پایه قدرت ۵۴ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۱۰ نیوتن‌متر و در نسخه بالاتر قدرت ۷۴ اسب بخار را به همراه گشتاور ۱۱۰ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند.

طول نتا V برابر با ۴۰۷۰ میلی‌متر، عرض آن برابر با ۱۶۹۰ میلی‌متر و ارتفاع آن نیز برابر با ۱۵۴۰ میلی‌متر است. این محصول در بازار چین با قیمتی در حدود ۹۲۰۰ تا ۱۸۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

۱۶. هیوندای کسپر

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

خودرو کسپر که کوچک‌ترین کراس اوور برند هیوندای به شمار می‌رود، یکی دیگر از خودروهایی ۱۰ هزار دلاری است که شاید در آینده آن را در بازار کشور ببینیم. این خودرو به یک پیشرانه ۱ لیتری ۳ سیلندر مجهز شده است که می‌توان آن را در دو نسخه تنفس طبیعی و توربوشارژ سفارش‌گذاری کرد. نسخه تنفس طبیعی توانی برابر با ۷۵ اسب بخار را به همراه گشتاور ۹۵ نیوتن‌متر به تولید می‌رساند. حداکثر قدرت نسخه توربوشارژ نیز برابر با ۹۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور آن برابر با ۱۷۲ نیوتن‌متر است. طول، عرض و ارتفاع این خودرو به ترتیب برابر با ۳۵۹۵ میلی‌متر، ۱۵۹۵ میلی‌متر و ۱۵۷۵ میلی‌متر است. این خودرو در بازار جهانی ۱۱۴۰۰ دلار قیمت‌گذاری شده است.

۱۷. مزدا کرول ۲۰۲۲

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

مزدا کرول ۲۰۲۲ یکی دیگر از خودروهایی است که می‌تواند به عنوان یک محصول اقتصادی روانه بازار کشور شود. این خودرو دارای یک پیشرانه ۳ سیلندر ۶۵۷ سی‌سی هیبرید است که توانی برابر با ۴۹ اسب بخار را به تولید می‌رساند. مزدا کرول ۲۰۲۲ در بازار ژاپن ۸۶۸۰ دلار قیمت خورده است.

۱۸. سوزوکی آلتون لاپین ال سی

خودروهای ۱۰ هزار دلاری

سوزوکی آلتون لاپین ال سی نیز یکی از گزینه‌های مناسب برای ورود به بازار ایران به شمار می‌رود. این خودرو از یک پیشرانه ۳ سیلندر بهره می‌برد که حداکثر قدرت آن برابر با ۶۳ اسب بخار است. برای خرید این محصول در بازار چین باید حدود ۱۰۴۳۸ تا ۱۲۱۹۹ دلار هزینه کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. به نظر میاد باید بااین تصاویری که نشون دادین وضیر سنعط باید باننش بگرده خودروی ریر 10 هزار دلاری پیدا کنه بالاغیرتا یکی این بیسواد ازهمه جا بیخبر وازخواب بیدار کنه اینقدر رواعصاب ملت سوهان نکشه

  2. آدم خندش میگیره ماشین هارو میبینه . یادم مستربین میفته ،😂