Open With در آپدیت جدید ویندوز ۱۱

آپدیت جدید ویندوز ۱۱، یکی از ویژگی‌های محبوب اندروید را ارائه می‌کند

آپدیت جدید ویندوز ۱۱ قابلیتی که سال‌هاست در سیستم عامل اندروید وجود دارد را اختیار کاربران ویندوز می‌گذارد. اما این قابلیت چیست؟

مایکروسافت بعد از اینکه نسخه بازطراحی شده دیالوگ باکس “Open With” را از نسخه‌های قبلی حذف کرده بود، مجدداً آن را در دسترس کاربران قرار داده است. این گزینه به شما اجازه می‌دهد فایل‌ها را با برنامه‌ای به جز آنچه که به صورت پیش‌فرض انتخاب کرده‌اید، باز کنید.

طراحی جدید این باکس، سردرگمی که کاربران از زمان ویندوز ۸ با آن مواجه بودند و مشخص نمی‌شد آیا فایل مربوطه از این پس با برنامه انتخابی جدید کاربر باز می‌شود یا خیر را برطرف می‌کند.

Open With در آپدیت جدید ویندوز ۱۱

باکس فعلی Open With ویندوز ۱۱

به طور مثال وقتی کاربر قصد داشته باشد یک فایل صوتی را به جای Windows Media Player با برنامه دیگری باز کند، کادر Open With نمایان می‌شود. این قابلیت از بیلد آزمایشی اینسایدر ۲۲۵۶۳ ماه آوریل حذف شده بود، اما مجدداً در بیلد ۲۵۱۵۱ ظاهر شده است. این نسخه آزمایشی قابلیت‌های ویندوز را پیش از آنکه عمومی شوند، به صورت ازمایشی برای کاربران اینسایدر فعال می‌کند تا برخوردهای آن‌ها را دریافت کند. ظاهراً این گزینه قرار است به آپدیت Sun Valley 2 که بزرگ‌ترین بروزرسانی ویندوز ۱۱ است و انتهای سال عرضه می‌شود اضافه شود.

بار دیگر شاهد این هستیم که مایکروسافت تلاش می‌کند بخش‌هایی از ویندوز را با زبان طراحی Fluent Design و رابط کاربری WinUI براب کاربران جدید و فعلی ویندوز، مدرن‌تر کند.

اکنون ثمره این تلاش را می‌توان در برنامه‌های Paint و File Explorer دید که ظاهر جدید و امکانات مفیدی که کاربران سال‌ها بود منتظرشان بودند را ارائه می‌کنند. اما مشخصاً مایکروسافت به دنبال گسترش استفاده از این زبان طراحی است و می‌خواهد آن را در منوها و باکس‌های مختلفی مثل باکس Open With هم به کار بگیرد.

Open With در آپدیت جدید ویندوز ۱۱

گزینه‌های باکس جدید Open With

در بروزرسانی جدید ویندوز، دو گزینه “Just Once” به معنای همین یک بار و “Always” به معنای برای همیشه، به این منو اضافه شده تا یک بار برای همیشه تکلیف کاربر با آن روشن شود. اگر از کاربران گوشی‌ها یا تبلت‌های اندرویدی هستید، این گزینه باید برای شما آشنا باشد. سیستم عامل گوگل هم اگر چندین برنامه دارید که می‌توانند یک نوع فایل را باز کنند، از شما این سوال را می‌پرسد. با این گزینه شما می‌توانید به سرعت اپلیکیشن پیش‌فرض برای باز کردن یک فایل خاص را تغییر دهید. باکس Open With در آپدیت جدید ویندوز ۱۱ هم دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

همانطور که گفته شد انتظار می‌رود این قابلیت همراه آپدیت بزرگ Sun Valley 2 در اختیار عموم کاربران قرار بگیرد؛ اگر چه احتمال این وجود دارد که خیلی زودتر و در بروزرسانی‌های آتی شاهد این تغییرات در طراحی باشیم.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. کلا در متن هایتان خیلی خیلی وراجی می کنید به طوری که حوصله مخاطب سر می رود