تماشا کنید : ویدیوی تبلیغاتی آیفون ۶ اس با تمرکز بر ویژگی ۳D Touch

کمپانی اپل در یک ویدیوی تبلیغاتی جدید ، ویژگی لمس ۳ بعدی یا ۳D Touch در آیفون ۶ اس را به نمایش گذاشته است.همانطور که می دانید آیفون های جدید اپل به تکنولوژی منحصر به فرد ۳D Touch یا تاچ سه بعدی (سه سطحی) مجهز شده‌اند.در این ویدیو امکانات آورده شده توسط این ویژگی در قمست‌های مختلف آیفون از قسمت پیام رسانی, موزیک تا پیدا کردن رستوران نمایش داده می شود.با گجت نیوز همراه باشید.

قابلیت لمس سه‌بعدی جز خلاقانه‌ترین قابلیت‌های لمسی است که به نمایشگر تلفن‌های هوشمند راه پیدا کرده است. قابلیت لمس سه‌بعدی، تنها یک امکان ساده نیست که اپل تلفن‌های خود را به‌ آن مجهز کرده باشد؛ بلکه تغییری اساسی است که در نحوه تعامل فیزیکی کاربران با گوشی هوشمند به وجود آمده است.

با این قابلیت دستگاه میزان فشار وارده را هنگامی که شما فشاری به نمایشگر وارد می‌کنید اندازه می‌گیرد و اگر میزان آن از حد معینی بیشتر باشد، دسترسی‌های متفاوتی را ارئه می دهد. برای مثال در تصویر زیر، زمانی که هنگام لمس آیکون ساعت کمی روی آن فشار وارد کنید، گزینه‌هایی مانند زیر نماش داده می شوند.این فناوری راه خود را به سایر اپلیکیشن‌ها نیز باز می کند و با اعمال فشار روی آیکون اپلیکیشن های مختلف به‌سرعت پرکاربردترین دسترسی‌هایی که کاربران معمولا به آن نیاز دارند، نمایش داده می‌شود.

3d touch1 خود اپل این فناوری را Peek and Pop می‌گوید که تقریبا هم معنی با عملی است که در بالا آن را مشاهده کردیم.

امکان دیدن محتویات بخش‌های مختلف اپلیکیشن‌ها از دیگر قابلیت های این فناوری است.به طور مثال بدون باز کردن یک ایمیل خوانده نشده و تنها با کمی فشار روی آن می توان نیم‌نگاهی به محتویات آن داشت و با برداشتن انگشت از روی آن به وضعیت قبلی بازگشت. همچنین می توان با بالا کشیدن انگشت در حالی که همان فشار را روی نمایشگر حفظ کرده‌اید، به گزینه‌های بیشتر مثل پاسخ دادن، فرستادن ایمیل، نشان‌دار کردن دسترسی پیدا کرد. گفتنی است میزان حساسیت این قابلیت را می توان تنظیم کرد.

در هر اپلیکیشن یا یا برنامه های سیستمی این قابلیت امکانات مختلفی را در اختیار کاربر خواهد گذاشت که توسعه آن بستگی به توسعه دهندگان اپلیکیشن های ios دارد و می بایست اپلیکیشن های خود را منطبق با این فناوری ایجاد کنند.

3d-touch2همچنین در اپلیکیشن دوربین آی‌فون نیز می‌توانید با اعمال فشار بر روی دکمه سمت چپ، نیم‌نگاهی به عکس گرفته شده داشته باشید. استفاده از این قابلیت در هنگام عکاسی باعث می‌شود تا برای دیدن یک عکس لازم نباشد اپلیکیشن دوربین را بسته و وارد گالری تصاویر شوید.از دیگر قابلیت های این فناوری در برخی اپلیکیشن ها می توان موارد زیر را نام برد:

– نمایش موقعیت جغرافیایی با اعمال فشار روی یک آدرس در پیام‌ها
– لمس با فشار بر روی یک تصویر در اپلیکیشن Photos برای به‌اشتراک‌گذاری سریع آن
-اعمال فشار روی سمت چپ نمایشگر برای باز کردن اپلیکیشن بعدی بدون نیاز به سوییچ کردن بین برنامه ها
– با اعمال فشار بر روی نمایشگر، گوشی را از حالت خواب خارج کنید

برای فعال یا غیر فعال کردن این قابلیت،وارد بخش General setting شده و بخش Accessibility را انتخاب نمایید.حال روی گزینه ۳D Touch برای فعال یا غیر فعال کردن آن کلیک کنید. همچنین در زیر این گزینه امکان انتخاب میزان حساسیت لمس سه‌بعدی گوشی بین ۳ گزینه مختلف وجود دارد که با انتخاب گزینه Firm لازم است تا برای استفاده از لمس سه‌بعدی، فشار بیشتری را به نمایشگر وارد نمایید.

 3d-touch3 3d-touch4نظر شما در مورد این ویژگی جدید چیست و تا چه حد آن را کاربردی می دانید ؟

منبع : macrumors

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*