نرم افزار واتساپ دسکتاپ

پس از سالها، نسخه نهایی نرم افزار واتساپ دسکتاپ برای ویندوز منتشر شد

سرانجام نسخه نهایی نرم افزار واتساپ دسکتاپ منتشر شد. هم اکنون می‌توانید WhatsApp را به عنوان یک برنامه مستقل روی کامپیوتر خود نصب کنید.

کمپانی متا سرانجام آزمایش نسخه نهایی نرم افزار ویندوزی WhatsApp را به اتمام رساند و حالا همه می‌توانند واتساپ دسکتاپ را از طریق فروشگاه مایکروسافت دانلود کنند. مهم‌ترین ویژگی این نرم افزار، این است که برای استفاده و تعامل دیگر نیازی به همگام‌سازی با پیام‌رسان واتساپ نصب شده روی گوشی کاربر نخواهد داشت.

تا پیش از این کاربران دسکتاپ‌ها فقط از طریق نسخه وب واتساپ قادر به استفاده از این پیام‌رسان روی کامپیوتر خود بودند. اکنون یک کلاینت کامل برای سیستم عامل ویندوز منتشر شده که عملکرد سریع‌تر، روان‌تر و البته ساده‌تری دارد. رابط کاربری این نرم افزار هم دقیقاً مشابه نسخه تحت وب آن است.

نسخه دسکتاپ واتساپ در فروشگاه مایکروسافت

نرم افزار واتساپ دسکتاپ

بر اساس گزارش‌ها، متا هم اکنون در حال کار روی یک کلاینت کامل واتساپ برای سیستم عامل macOS است تا پس از ویندوز، کاربران کامپیوترهای مک اپل نیز بتوانند از این پیام‌رسان راحت‌تر استفاده کنند. البته زمان دقیق انتشار این کلاینت کامپیوتری هنوز مشخص نیست.

متا همچنان به توسعه پیام‌رسان محبوب خودش ادامه می‌دهد و حریم خصوصی این مسنجر را در اولویت قرار داده است. قابلیت جدیدی روی نسخه آزمایشی ۲.۲۲.۱۷.۲۳ واتساپ برای اندروید در دسترس قرار گرفته که به کاربران اجازه می‌دهد شماره تلفنشان را در گروه‌ها نیز مخفی کنند.

این قابلیت چندی پیش توسط مارک زاکربرگ، مدیرعامل و بنیان‌گذار متا معرفی شد، ولی فعلاً فقط در دسترس کاربران نسخه آزمایشی قرار گرفته است. قابلیت‌های امنیتی دیگری هم در راه است؛‌ قابلیت‌هایی که مدت‌هاست در تلگرام، رقیب دیرینه این پیام‌رسان ارائه می‌شود.

بیشتر بخوانید: قابلیت بازگردانی پیام‌ های پاک شده به زودی به واتساپ می‌آید؛ باز هم کپی از تلگرام

مارک زاکربرگ در مصاحبه‌ای گفته است:

ما همچنان به خلق راه‌های جدیدی برای محافظت از ارتباطات شما و امن و خصوصی نگه داشتن آن‌ها به عنوان مکالماتی خصوصی ادامه می‌دهیم.

برای دانلود نسخه دسکتاپ واتساپ کافیست به فروشگاه Microsoft Store در ویندوز ۱۰ یا ۱۱ مراجعه کنید.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. واتساپ بدترین و بدردنخورترین پیام رسان هست.