اختراع جدید اپل برای آیفون تاشو

اختراع جدید اپل یک نمایشگر خود ترمیم شونده برای گوشی های موبایل است

ظاهراً اپل مشغول توسعه یک نمایشگر خود ترمیم شونده برای گوشی تاشوی خود است. اختراع جدید اپل می‌تواند طراحی موبایل های تاشو را متحول کند.

با گسترش بیشتر بازار گوشی‌های تاشو طی چند سال اخیر خصوصاً به لطف سامسونگ، عده بسیاری مطمئن شده‌اند که این گوشی‌ها آینده عرصه گوشی‌های هوشمند را شکل خواهند داد. با این حال، اغلب به این نکته توجه نمی‌شود که فقط بخش اندرویدی بازار است که روی تاشوها تمرکز کرده است. از طرف بازیگر اصلی دیگر بازار یعنی شرکت آمریکایی اپل، هنوز اتفاقی رخ نداده است و به نظر نمی‌رسد که حداقل در آینده نزدیک این وضعیت تغییری کند. البته اپل یک نمایشگر جدید خود ترمیم شونده را احتمالاً برای یک گوشی تاشو توسعه داده‌ و این اختراع جدید می‌تواند تحویل‌آفرین شود.

اختراع جدید اپل شاید باعث تحول طراحی گوشی‌های تاشو شود

اختراع جدید اپل برای گوشی تاشو

به گزارش PatentlyApple، اپل پتنت یا همان حق اختراع جدیدی را ثبت کرده است که احتمالاً از یک گوشی آیفون تاشو در مراحل اولیه توسعه خبر می‌دهد. با توجه به این پتنت، اپل مشغول کار روی یک ماده ویژه خود ترمیم شونده است که به وسیله آن، خراش‌ها و تورفتگی‌های جزئی نمایشگر برطرف می‌شود. اپل با این فناوری یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف گوشی‌های تاشو یعنی آسیب‌پذیری بالای آن‌ها را رفع خواهد کرد. در آخر شیشه را نمی‌توان از وسط تا کرد و به همین دلیل، باید اقدامات نوتری را در پیش گرفت. ایراد اصلی هم این است که مواد انعطاف‌پذیر به راحتی خش بر می‌دارند که خود چالش دیگری محسوب می‌شود.

اختراع جدید اپل برای آیفون تاشو

سامسونگ به عنوان بزرگ‌ترین توسعه‌دهنده گوشی‌های تاشو در حال حاضر، سعی دارد با سفت و سخت‌تر کردن مواد انعطاف‌پذیر تا حد ممکن، مشکل ایجاد خراش‌های تصادفی روی نمایشگر را کنار بزند. در مقابل، اپل ظاهراً رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته و به جای ساخت نمایشگر صرفاً مقاوم در برابر خراش، راهی را برای به حداقل رساندن اثر خراش پس از ایجاد آن فراهم می‌کند.

گوشی های تاشوی اپل

با اختراع جدید اپل، نمایشگر حداکثر انعطاف‌پذیری را حفظ می‌کند؛ خود این نکته هم در رفع یکی دیگر از نقاط ضعف گوشی‌های تاشو یعنی چین‌خوردگی تاثیرگذار خواهد بود. روی هم رفته، جالب است که ببینیم کدام رویکرد در طراحی در طولانی مدت موفق ظاهر خواهد شد.

غول فناوری کره‌ای سامسونگ هم‌اکنون بازیگر اصلی بازار گوشی‌های تاشو خصوصاً خارج از چین به حساب می‌آید. در این نقطه لازم است که شرکت‌های مختلف با ورود به عرصه تاشوها، تحولی به طراحی این گوشی‌ها ببخشند. در این بین، اپل همان شرکتی است که می‌تواند بالاخره کامل‌ترین گوشی تاشوی ممکن تاکنون را به بازار ارائه کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*