آیفون ۱۵ اولترا

آیفون ۱۵ اولترا سال آینده با دو دوربین سلفی و پورت USB-C‌ عرضه می‌شود

بر اساس یک گزارش جدید، سال آینده گوشی آیفون ۱۵ اولترا – iPhone 15 Ultra با دو دوربین سلفی و پورت USB-C جایگزین مدل ۱۴ پرو مکس فعلی خواهد شد.

روز یکشنبه، اولین زمزمه‌های یک مدل جدید آیفون به گوش رسید. مدلی به نام آیفون ۱۵ اولترا که احتمالاً جایگزین آیفون ۱۴ پرو مکس خواهد شد. اپل این پسوند را از نام اپل واج اولترا و چیپست M1‌ اولترا الگو می‌گیرد و ظاهراً آیفونی بسیار توانمندتر از سری آیفون ۱۴ فعلی خواهد بود.

اما گزارش مکملی که درست یک روز بعد از آن یعنی دوشنبه منتشر شد، به جزئیات سخت افزاری بیشتر این گوشی مثل یک پورت USB-C و طراحی متفاوت آن اشاره می‌کند. یک کاربر توییتری به نام MajinBu می‌گوید که آیفون 15 اولترا از دو دوربین سلفی در جلو برخوردار خواهد بود. گرچه سیستم دوربین TrueDepth اپل شامل تجهیزات مختلفی می‌شود، اما فقط یک سنسور دوربین دارد؛ بنابراین مدل اولترا یک سنسور اضافه‌تر را هم در کنارش ارائه می‌کند.

علت اضافه شدن دوربین سلفی ثانویه در آیفون ۱۵ اولترا چیست؟

آیفون ۱۵ اولترا

دلیل اضافه شدن دوربین ثانویه در جلوی گوشی مشخص نیست. شاید اپل برای فیلمبرداری استریوسکوپی یا ارائه زوم اپتیکال در سطوح مختلف این دوربین را اضافه کند. علاوه بر این، منبع خبر به حضور پورت USB تایپ C‌ به جای پورت لایتنینگ در زیر گوشی و حافظه داخلی پایه ۲۵۶ گیگابایتی در گوشی جدید iPhone 15 Ultra اشاره می‌کند. در آن سو آیفون ۱۵ پرو معمولی از یک دوربین سلفی بهره می‌برد و حافظه داخلی نسخه پایه آن ۱۲۸ گیگابایتی است. ولی آن هم به پورت تایپ C مجهز می‌شود.

بیشتر بخوانید: آیفون 15 پرو مکس احتمالا با USB-C و نام اولترا به بازار خواهد آمد

در حالی که آیفون‌های اپل امسال تغییری در طراحی خود نسبت به نسل گذشته نداشتند، انتظار می‌رود سال ۲۰۲۳ سری آیفون ۱۵ طراحی متفاوتی را ارائه کند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*