حراج شماره موبایل کاربران واتساپ

حراج شماره موبایل کاربران واتساپ در دارک وب

یکی از هکرهای دارک وب موفق شده پایگاه داده واتساپ را هک کند و هم‌اکنون نسبت به حراج شماره موبایل کاربران واتساپ در این فضا اقدام کرده است.

هکرها روزانه از هر شکاف امنیتی سعی می‌کنند وارد حساب کاربران شوند و اطلاعات و مشخصات مهم آنها را سرقت کنند. فضای مجازی و اینترنت با شنیدن نام هکرها ترسناک می‌شود، اما همواره روش‌هایی برای مقابله با آنها وجود دارد. از این‌ها که بگذریم باید به این خبر مهم برسیم که یکی از هکرهای دارک وب ادعا کرده توانسته شماره تماس 500 میلیون کاربر واتساپ از سراسر جهان را هک کند.

ماجرای حراج شماره موبایل کاربران واتساپ چیست؟

ترسناک‌تر اینجاست که بدانیم 300 هزار شماره تماس برای کاربران ایرانی است و اگر این ادعا صحت داشته باشد، مدیرعامل شرکت واتساپ باید پاسخگو باشد، ولی تا بدین لحظه واکنشی نشان نداده است. کاربرانی که به دارک وب دسترسی دارند می‌گویند که چند روز پیش در یکی از فروم‌های هک، آگهی درج شده که صاحب آن ادعا می‌کرده با دسترسی به یک پایگاه داده توانسته شماره تماس 487 میلیون کاربر را بدزدد.

حراج شماره موبایل کاربران واتساپ

بنا بر آنچه این هکر گفته این اطلاعات به‌روز است و مربوط به سال جاری می‌شود. آیا دسترسی به پایگاه داده واتساپ به این راحتی‌هاست که هر کس خواست بتواند به آن دسترسی پیدا کند و امنیت میلیون‌ها نفر را به خطر بیندازد؟ با تحلیل داده‌های این مخزن اطلاعاتی مشخص شده که شماره تماس‌ها مربوط به 84 کشور جهان است و یکی از آنها کشور ما، ایران بود.

هکری که مدعی است پایگاه داده واتساپ را هک کرده این اطلاعات را برای فروش در وب تاریک درج آگهی کرده و همچنین معتقد است 32 میلیون کاربر آمریکایی شماره تماس‌هایشان لو رفته است. آمار تفکیکی نشان می‌دهد که کشورهای مصر، ایتالیا، عربستان صعودی، فرانسه و ترکیه جزو کشورهایی بوده‌اند که بیشترین میزان کاربر را داشته‌اند.

حراج شماره موبایل کاربران واتساپ

با بررسی‌های به عمل آمده و به طور دقیق عنوان شده که 301 هزار و 723 کاربر ایرانی شماره تماس‌هایشان هم‌اکنون برای فروش آگهی شده است. 10 میلیون کاربر روسی واتساپ و 11 میلیون کاربر انگلیسی واتساپ نیز در این بین وجود دارند که اگر اطلاعات آنها به فروش برسد مشکلات زیادی برایشان رقم خواهد خورد.

قیمتی که این هکر برای فروش اطلاعات سرقتی خود پیشنهاد داده برای آمریکا، آلمان و انگلیس عبارت است از: آمریکا 7 هزار دلار، آلمان 2 هزار دلار و انگلیس 2500 دلار. هکرهای دیگر ممکن است خریدار این شماره تماس‌ها باشند و در آینده از آنها برای حملات سایبری دیگر استفاده کنند. به همین دلیل است که کارشناسان امنیت سایبری تأکید کرده‌اند کاربران کشورهای مذکور از پاسخ دادن به تماس و پیامک اشخاص ناشناس خودداری نمایند. گفتنی است تعداد کاربران فعال واتساپ در سراسر جهان نزدیک به 2 میلیارد در ماه است.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*