همکاری مک لارن و لاکهید مارتین

مک لارن و لاکهید مارتین ، فناوری جت های جنگنده را به خودروها می‌آوردند

مک لارن و لاکهید مارتین فناوری جت‌های جنگنده را در سوپرکارها پیاده‌سازی می‌کنند. این پروژه مشترک می‌تواند خروجی پیشگامانه‌ای را به‌دنبال آورد.

مک لارن و لاکهید مارتین اسکانک ورکس تصمیم به همکاری برای پروژه‌ای بلندپروازانه مربوط به سوپرکارها گرفته‌اند. این دو شرکت طی این همکاری در تلاش برای به‌کارگیری فناوری پیشرفته جت‌های جنگنده در طراحی سوپرکارهای مک لارن هستند. همچنین از نرم‌افزار جدید اسکانک ورکس (Skunk Works) بهره گرفته می‌شود که مرزهای سیستم‌های پرشتاب را جابه‌جا می‌کند. البته در حال حاضر جزئیات بیشتری درباره نرم‌افزار مذکور موجود نیست.

همکاری مک لارن و لاکهید مارتین

مدیر ارشد فنی مک لارن طی مطلبی از امیدشان برای ادامه‌دار و گسترده‌تر شدن این همکاری و نهایتاً منتفع شدن مشتریان مک لارن در سال‌های آتی گفته است. این دو شرکت همکاری خود را با نمایشی دو قسمتی در مقر اصلی لاکهید مارتین اسکانک ورکس کلید زده‌اند. طی این نمایش، هواپیمای مافوق صوت دارک استار از فیلم «تاپ گان: ماوریک» و سوپرمار هیبرید مک لارن آرتورا حضور پیدا کرده‌اند‌.

سوپرکار هیبرید آرتورا را که در آن دیگر اثری از کم و کاستی‌های گذشته ساخته‌های مک لارن نیست، می‌توان پیش‌نمایشی از آینده این خودروساز بریتانیایی دانست. آرتورا اولین سوپرکار هیبرید عملکردبالای تولید انبوه مک لارن و همچنین اولین خودرویی از آن به‌حساب می‌آید که با معماری کربنی سبک‌وزن این شرکت تحت عنوان MCLA ساخته شده است. نیروی محرکه این خودروی سوپر اسپرت را یک پیشرانه 3 لیتری V6 و یک موتور الکتریکی با مجموع خروجی 617 اصل بخاری تامین می‌کنند. حداکثر سرعت این خودرو به 330 کیلومتر بر ساعت می‌رسد ‌و به‌لطف فریم فوق سبک به‌کار رفته، وزن آن فقط 1500 کیلوگرم است.

همکاری مک لارن و لاکهید مارتین

حالا مک لارن به‌وسیله همکاری با لاکهید مارتین، در مسیر توسعه خودروهای خود حتی پیشرفت چشمگیرتری را به خود خواهد دید. این شرکت بریتانیایی قدمت‌دار وعده داده است که فناوری‌های روز حوزه‌های هواپیمایی و خودروسازی را با یکدیگر پیوند بزند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*