ایلان ماسک

تیر خلاص کاربران توییتر به ایلان ماسک: استعفا بده!

ایلان ماسک که روز گذشته کناره‌گیری خود از مدیرعاملی توییتر را به رای گذاشته بود، با پاسخ مثبت اکثریت کاربران این پلتفرم مواجه شد.

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر، طی یک نظرسنجی بی‌سابقه، از دنبال‌کنندگان خود در توییتر پرسید که آیا می‌خواهند او از سمت مدیر اجرایی این پلتفرم کناره‌گیری کند یا خیر. او سپس افزود که از نتایج این نظرخواهی تبعیت خواهد کرد. در نهایت، از مجموع حدود 17.5 میلیون شرکت‌کننده، 57.5 درصد به استعفای ماسک از ریاست توییتر رای مثبت دادند.

ماسک در توییت قبلی خود مدعی شد که هرگاه این پلتفرم در صدد تغییر سیاست‌های خود باشد، آن‌را به رای‌ عمومی خواهد گذاشت و از کاربران به‌دلیل عدم نظرخواهی آنها در گذشته عذرخواهی کرد. این رای‌گیری پس از آن صورت می‌گیرد که توییتر در اوایل روز جاری از یک تغییر قانونی خبر داد که باعث محرومیت کاربران از ارسال لینک از این شبکه اجتماعی به پلتفرم‌های رقیب از جمله فیس‌بوک، اینستاگرام، Mastodon و Truth Social می‌شود.

نظرسنجی توییتری ایلان ماسک

توییتر با این تصمیم قصد دارد با ترویج پلتفرم‌های اجتماعی جایگزین مقابله کرده و پست‌هایی که حاوی لینک‌هایی به آن وب‌سایت‌ها هستند را حذف کند. این پلتفرم هم‌چنین به کاربران در مورد تلاش برای دور زدن این ممنوعیت نیز هشدار داد و اعلام کرد که متخلفان ممکن است با خطر تعلیق دائمی روبرو شوند.

سپس ظرف چند ساعت، این شرکت برای مدتی کوتاه، حساب پل گراهام، بنیان‌گذار Y Combinator و یکی از حامیان اولیه ماسک برای تصدی توییتر را به حالت تعلیق درآورد، زیرا او از این سیاست ابراز نارضایتی کرد و به دنبال‌کنندگان خود گفت که از این پس او را در شبکه اجتماعی Mastodon دنبال کنند.

ایلان ماسک پیش‌تر گفته بود که قصد دارد عملیات مدیریت روزانه توییتر را به شخص دیگری واگذار کند. وی ماه گذشته با حضور در دادگاهی گفت:

صادقانه بگویم که نمی‌خواهم مدیرعامل هیچ شرکتی باشم.

علاوه بر آن، ماسک این روزها با فشار شدید سرمایه‌گذاران تسلا برای بازگرداندن تمرکز این میلیاردر پرحاشیه به شرکت خودروسازی خود مواجه شده است. از زمان تصاحب توییتر توسط او در پایان اکتبر، ارزش سهام تسلا به‌طور قابل توجهی کاهش یافته و از ماه دسامبر، 22 درصد از ارزش خود را از دست داده است. همه این عوامل باعث شد تا برخی از سرسخت‌ترین حامیان ماسک نیز علیه این میلیاردر ماجراجو موضع بگیرند.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*