Axis Vidius ، کوچکترین پهباد دوربین دار جهان

کمپانی Axis ، یکی از تولیدکنندگان مطرح گجت های پرنده کوچک یا همان پهباد ها ( Drone ) می باشد.این کمپانی به تازگی از یک پهباد جدید با نام Vidius رونمایی کرده که لقب کوچکترین پهباد دوربین دار جهان را به خود اختصاص داده است.

Axis Vidius اندازه ای برابر با ۱.۷ اینچ و طولی کمتر از ۱ اینچ دارد.دوربین این پرنده کوچک نیز قابلیت ضبط ویدیو با کیفیت ۴۲۰p را داراست.جالب است بدانید که این پرنده کوچک وزنی کمتر از ۲۵۰ گرم داشته و بنابراین نیازی به دریافت مجوز برای استفاده در ایالات متحده آمریکا را ندارد.آمریکا به تازگی قانونی را به اجرا گذاشته که بر اساس آن می بایست تمامی پهبادها برای پرواز در این کشور مجوز دریافت کنند.اما پهبادهایی با وزن کمتر از ۲۵۰ گرم شامل این قانون نخواهند شد.

Axis Vidius برای آن دسته از کسانی که حوصله سرو کله زدن با اداره ی فدرال را ندارند مناسب است، هر چند این هواپیما هم دارای محدودیت‌های خاص خود است.

باتری ۳.۷ ولتی و ۱۵۰ میلی آمپری این گجت پرنده می‌تواند با یک شارژ ۲۰ دقیقه ای، ۶ الی ۷ دقیقه آن را به پرواز درآوردن و تصاویر زنده را از طریق wifi که بر روی آن متصل شده است برای کاربرش ارسال نماید. این هواپیما همچنین قابلیت کنترل با تلفن همراه و تبلت را نیز را دارد.

VIDIOUS تا حداکثر ۱۰۰ پا از کاربر دور می شود و به لامپ LED مجهز است تا در تاریکی گم نشود.

کمپانی Axis ، این پهباد کوچک را برای کسانی که تا قبل از پایان روز هفتم ژانویه ۲۰۱۶ خریداری کنند به قیمت ۷۵ دلار عرضه خواهد کرد.اما قیمت اصلی این دستگاه ۹۵ دلار تعیین شده است.

منبع : endgadget

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*