ارزان تلویزیون tcl

چرا تلویزیون های TCL اینقدر ارزان هستند و آیا ارزش خرید دارند؟

تلویزیون های تی سی ال معمولا ارزان‌ تر از مدل‌های سامسونگ، سونی و ال جی هستند. دلیل ارزان بودن چیست و آیا خرید تلویزیون TCL کار درستی است؟

تلویزیون های TCL معمولا با قیمت‌های منطقی روانه بازار می‌شوند. این در حالی است که حداقل روی کاغذ اختلاف چندان زیادی با سایر برندهای مطرح بازار ندارند. اما راز ارزان بودن تلویزیون های TCL چیست؟ آیا کیفیت آنها تفاوت فاحشی با دیگر برندها دارد.

حکمت ارزان بودن تلویزیون های TCL چیست؟

ارزان تلویزیون tcl

تلویزیون چندان کالای ارزان‌قیمتی نیست. وقتی خریداران نگاهی به قیمت‌های سامسونگ، سونی و ال جی می‌اندازند، حق دارند که به کیفیت گزینه‌های ارزان‌قیمت شک کنند. اما باید بدانید که تی‌ سی ال توانسته بود در سال ۲۰۱۹ پس از سامسونگ جایگاه دومین تولیدکننده تلویزیون در جهان را از آن خود کند.

این جایگاه نیز به‌لطف ارائه تلویزیون های با کیفیت قابل قبول و در یک بازه خاص به‌دست آمد. محصولات این شرکت بین میان‌رده و پرچمدار قرار می‌گیرند. انکار نمی‌کنیم که کیفیت بالای بهترین شرکت های سازنده تلویزیون در جهان را ندارند، اما اختلاف بین آنها نیز چندان زیاد نیست. این شرکت چینی به سه قسمت محصول، خدمات و سرمایه‌گذاری تقسیم شده است.

قسمت محصول مسئول ساخت تلویزیون، ساندبار، گوشی و … است. در حالی که دو بخش دیگر تمام تلاش خود را صرف کسب درآمد بدون نیاز به تکیه کردن به خریداران محصولات الکترونیک می‌کنند. در واقع TCL چند شریان درآمدی دارد که به این شرکت اجازه می‌دهند تلویزیون هایی ارزان تر از بقیه شرکت‌ها عرضه کند.

ارزان تلویزیون tcl

همین شیوه مدیریت باعث شده که شکست‌هایی همچون بازسازی بلک‌بری یا تولید ناموفق یک گوشی تاشو تاثیر چندانی روی عرضه محصولات الکترونیک این شرکت نداشته باشد. البته از طرفی همین رویه باعث شده که تاکنون محصول خارق‌العاده‌ای همچون سری پلی‌استیشن سونی یا گلکسی سامسونگ از سوی این شرکت نبینیم.

در واقع متمرکز نبودن همه‌چیز بر بخش الکترونیک باعث شده که TCL بتواند به‌عنوان یک بازیگر عادی تلویزیون های خود را با کیفیتی قابل قبول و البته ارزان تر از سایر رقبا روانه بازار کند. تلویزیون هایی که به‌راحتی کاربران عادی را راضی خواهند کرد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

2 دیدگاه

  1. مذخرف ترین برند تلویزیون برو عامو مقایسه ای سی ال و ال جی مثل مقایسه دوچرخه و فراریه