گوشی اندرویدی خاموش ردیابی

گوشی‌های اندرویدی به قابلیتی مجهز می‌شوند که حتی در حالت خاموش هم قابل ردیابی باشند

به‌زودی کاربران گوشی های اندرویدی قادر خواهند بود دستگاه خود را توسط اپلیکیشن Find My Device حتی در حالت خاموش هم ردیابی کنند. این کار از طریق روشن نگه داشتن بلوتوث در همه حال انجام خواهد شد!

بر اساس اطلاعات جدید، گوگل در صدد تعبیه قابلیت‌هایی جدید در اپلیکیشن Find My Device است که به واسطه آن می‌توان گوشی‌های پیکسل را حتی در صورتی که خاموش باشند هم ردیابی کرد!

بنا به ادعای افشاگر شناخته‌شده، Kuba Wojciechowski، مکانیزم عملکرد این سیستم که «یابنده گوشی‌های پیکسل در حالت خاموش» نام دارد، بر پایه روشن گذاشتن بلوتوث در تمامی مواقع، حتی زمانی که گوشی خاموش است، خواهد بود.

آیفون‌های اپل مدت‌هاست که از چنین قابلیتی برخوردار هستند.

به‌زودی، گوشی های اندرویدی حتی در حالت خاموش هم قابل ردیابی خواهند بود!

گوشی پیکسل 7

سورس کدهای مربوط به اندروید 14 دربرگیرنده لایه جدیدی تحت نام hardware.google.bluetooth.power_off_finder است که احتمالا برای ردیابی گوشی های اندرویدی در حالت خاموش مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

البته به نظر می‌رسد چنین قابلیتی نیازمند برخی مشخصات سخت افزاری خاص خواهد بود که ممکن است انجام‌پذیری آن در دستگاه‌های اندرویدی کنونی را با محدودیت‌هایی روبرو کند. با این وجود حداقل می‌توان انتظار داشت که گوشی‌های پیکسل گوگل نخستین دستگاه‌هایی باشند که به این قابلیت مجهز خواهند شد.

گوگل حدود یک سال است که مشغول کار بر روی نسل آینده سرویس Find My Device خود است. این سیستم قرار است شبکه‌ای گسترده و وسیع از دستگاه‌های اندرویدی را تشکیل دهد که برای ردیابی دستگاهی خاص مورد استفاده قرار خواهند گرفت. به این ترتیب قادر خواهید بود با کمک گرفتن از بیش از سه میلیارد دستگاه اندرویدی در سرتاسر جهان، گوشی گم شده خود را پیدا کنید!

لازم به ذکر است که اپل در حال حاضر از سیستمی مشابه برای یافتن آیفون‌های گم شده بهره می‌برد.

گوشی اندرویدی خاموش ردیابی

گوگل همچنین مدتی قبل با تایید خبر افزوده شدن قابلیت ردیابی گوشی های اندرویدی خاموش، گزینه «ذخیره‌سازی مکان‌های اخیر» (Store Recent Locatio) را به اپلیکیشن Find My Device افزود. به کمک این قابلیت، گوشی به‌طور خودکار موقعیت خود را با گوگل به اشتراک گذاشته و از این طریق ردیابی آن را ساده‌تر می‌کند.

در این شرایط، دستگاه اندرویدی با نزدیک شدن ظرفیت باتری به آستانه‌ای پایین به‌طور خودکار اطلاعات موقعیتی‌اش را با گوگل به اشتراک می‌گذارد تا افرادی که گوشی خاموش خود را گم می‌کنند بتوانند دامنه جستجویشان را محدودتر کنند.

البته هنوز هیچ اطلاعات دقیقی در خصوص این قابلیت در اختیارمان نیست. اما می‌توان انتظار داشت که رویداد Google I/O بعدی جزئیاتی را در خصوص آن در اختیارمان قرار دهد.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*