لندن تا نیویورک در ۱۱ دقیقه؛ هواپیمای مافوق‌صوت بمباردیر با سرعت ۲۰ هزار کیلومتر بر ساعت !

چارلز بمباردیر مهندس مشهور کانادایی اولین طرح مفهومی از سریع‌ترین هواپیمای جهان را ارائه کرده کرده که می تواند به حداکثر سرعت ۲۰ هزار کیلومتر در ساعت برسد ! این هواپیما برای رسیدن به این سرعت که ۲۴ برابر سرعت صوت است از موتورهای چالش‌برانگیز رم جت استفاده کرده به نحوی که رسیدن به سرعت ۲۰ هزار کیلومتری در عمل به معنای پرواز ۱۱ دقیقه‌ای از نیویورک تا لندن است.با گجت نیوز همراه شوید.

آخرین تلاش مهندسان برای تولید هواپیمای مسافربری مافوق صوت پس از ناکامی پروژه هواپیمای فراصوت کنکورد پایان یافت، اما اکنون مهندس مطرح کانادایی به دنبال ساخت سریع‌ترین هواپیمای مسافربری جهان با ظرفیت ۱۰ نفر و با سرعت ۱۲ برابر هواپیمای کنکورد است.

طراح سریع‌ترین هواپیمای جهان – چارلز بمباردیر – در مصاحبه با رسانه ها اعلام کرده است که هدف من از ارائه این طرح رسیدن به قابلیت پرواز به دو نقطه مخالف زمین با حداکثر سرعت ممکن است.وی افزود: با توجه به اینکه در این هواپیما از موتورهای جت معمولی استفاده نشده و حداقل سرعت لازم برای روشن‌ شدن موتورهای رم‌جت نیز حداقل چهار برابر سرعت صوت است، برای سیستم پرتاب این هواپیما از منجنیق مغناطیسی استفاده خواهد شد.

پرتابگر یا منجنیق مغناطیسی با استفاده از دو ریل موازی انرژی لازم برای سرعت ‌گرفتن هواپیما را تحت تاثیر نیروی عظیم مغناطیسی تولید می‌کند و هواپیما پس از پرتاب با نیروی کمکی موتورهای راکت به سرعت مناسب جهت روشن شدن موتورهای رم‌جت یعنی ۱۲ هزار کیلومتر در ساعت می‌رسد.

چارلز بمباردیر که هزینه ساخت هر هواپیما را حداقل ۱۵۰ میلیون دلار برآورده کرده، مهم‌ترین عامل برای تولید این هواپیماها را تقاضا از سوی مشتریان خاص عنوان کرد.

منبع:justluxe    ترجمه: گجت نیوز

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. چقدر شبیه عقابه…