فراری سوخته 1.8 میلیون دلاری

باورش سخت است اما این فراری کاملاً نابود شده به قیمت 1.8 میلیون دلار فروش رفت

یک فراری سوخته که جز شاسی چیز دیگری از آن باقی نمانده، با قیمت 1.8 میلیون دلار به فروش رسید؛ اما علت قیمت سرسام‌آور این خودرو Ferrari چیست؟

احتمالاً اولین تصورتان از از یک خودرو کلاسیک، عتیقه‌ای دیدنی است که کلکسیونر آن توانسته طی سال‌ها آن را در بهترین شرایط نگه دارد. با این حال، وقت این است تصورات قبلی خود را فراموش کنید؛ چون یک خودرو فراری کاملاً نابود شده که عملاً چیزی جز شاسی آن باقی نمانده، با قیمت حدود 2 میلیون دلار به فروش رسیده است!

فراری سوخته، با قیمت ناقابل 1.8 میلیون دلار!

فراری سوخته 1.8 میلیون دلاری

خانه حراج RM Sotheby اخیراً بقایای یک فراری 500 موندیال اسپایدر سری 1 را با قیمت 1.8 میلیون دلار فروخت. البته این اولین باری نیست که یک خودرو با شکل و شمایل عجیب و غریب از فراری با قیمت نجومی به فروش گذاشته می‌شود. پیش از این، فراری F150 M6 مدل 2012 به‌عنوان نمونه اولیه سوپرکار درخشان لافراری به‌واسطه همین خانه حراج با قیمت بین 1.42 تا 1.83 میلیون دلار در مزایده قرار گرفت، ولی حداقل با توجه به آخرین اخبار هیچ‌کس حاضر به خرید آن نشد.

ساخته‌های قدیمی فراری برخی از با ارزش‌ترین خودروهای کلاسیکی‌اند که در کل دنیا پیدا می‌شوند؛ مثلاً فراری 250 جی‌تی‌او مدل 1962 با قیمت حدود 70 میلیون دلار، نه‌تنها یکی از ارزشمندترین خودروهای کلاسیک، بلکه جزو گران‌ترین خودروهای کل تاریخ نام می‌گیرد. با وجود این، فراری 1.8 میلیون دلاریِ تازه به فروش رسیده، عملاً قراضه‌ای است که انتظار دارید در یک اوراق‌فروشی ببینید و اگر هم ببینید، حتی نمی‌توانید تشخیص بدهید که خودرو فراری است؛ حالا این قیمت سرسام‌آور برای چنین خودرویی، چه دلیلی دارد؟

فراری سوخته 1.8 میلیون دلاری

این فراریِ سوخته به «فرانکو کورتزه» (Franco Cortese)، راننده حرفه‌ای سابق فراری تعلق داشت که به کسب اولین پیروزی در مسابقات اتومبیل‌رانی برای این خودروساز ایتالیایی در گرند پری روم سال 1947 شناخته می‌شود. او حوالی سال 1954 این خودرو را برای استفاده در پیست مسابقه خرید و پشت فرمان آن در مسابقه میله میگلیا سال 1954 نفر چهارم شد و در مسابقه گولدن شل در گرند پری ایمولا به جایگاه هشتم دست پیدا کرد.

کورتزه مدتی بعد فراری 500 موندیال اسپایدر خود را فروخت. پس از آن، چندین بار مالک این خودرو عوض شد تا اینکه در زمانی نامعلوم در اواخر دهه 60 میلادی، طی یک تصادف شدید دچار آتش‌سوزی شد. اما در حالی که کاملاً تخریب شده، کماکان به‌عنوان یک آیتم کلکسیونی ارزش خود را حفظ کرده است. البته شاید فقط شخص صاحب این فراری قراضه باشد که بتواند انگیزه اصلی پشت خرید آن را توضیح بدهد؛ در مقطع کنونی هم هویت این فرد عمومی نشده است.

نظر شما کاربران گجت نیوز درباره این فراری قراضه 1.8 میلیون دلاری چیست؟ آیا ارزشی در آن به‌عنوان یک آیتم کلکسیونی می‌بینید؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. بااور کنید این دنیا اخر عاقبت خوشی نداره اگر با این فرمون بره جلو ….
    حیوانات خودشون رو زدن جای انسان هر گوهی که دلشون میخواد میخورن …