تصاویری از عبور ایستگاه فضایی از کنار ماه و مشتری

 

تصاویری زیبا از ایستگاه فضایی بین المللی در حالی به ثبت رسیده اند که این لابراتوار مدارگرد بزرگ در حال عبور از کنار ماه و مشتری بوده است.
به گزارش گجت نيوز، در یکی از این تصاویر که توسط عکاس ناسا، "لارن هارنت" به ثبت رسیده، از ماه در لحظه ای عکاسی شده است که ایستگاه فضایی بین المللی در حال عبور از برابر صورت همسایه زمین است.
 
هارنت این تصویر را در چهارم ژانویه و از مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون به ثبت رسانده و سپس با ترکیب چندین تصویر با یکدیگر ماه را پیش و پس از عبور ایستگاه فضایی بین المللی از کنار ماه نمایش داده است.
 
ایستگاه فضایی بین المللی بزرگترین فضاپیمایی است که تا به حال ساخته شده و ابعادی به اندازه یک زمین فوتبال دارد. در حال حاضر این ایستگاه میزبان 6 فضانورد است و با سرعتی برابر 28 هزار کیلومتر بر ساعت در ارتفاع 386 کیلومتری از زمین در حرکت است.
 
در درخشانترین حالت ممکن، ایستگاه فضایی می تواند درخشانتر از سیاره ونوس به نظر بیاید به طوری که بتوان آن را با کمک چشم غیر مسلح نیز مشاهده کرد. در عکسهای هارنت کره ماه به وضوح و با جزئیاتی دقیق دیده شده و می توان صفحات خورشیدی ایستگاه فضایی را نیز به خوبی تشخیص داد. 
 
بر اساس گزارش اسپیس، هارنت اولین کسی نبود که در این هفته از ایستگاه فضایی تصویربرداری کرد، در روز پنجم ژانویه عکاسی به نام "مایک کیلیان" ایستگاه فضایی را در حالی مشاهده کرد که از کنار سیاره درخشان مشتری عبور می کرد.
 
ایستگاه فضایی تنها فضاپیمایی نیست که با چشم غیر مسلح قابل ردیابی است بلکه لابراتوار مدارگرد "تیانگونگ 1" چین را نیز می توان با کمک چشم غیر مسلح مشاهده کرد:
 
یکی از تصاویر به ثبت رسیده در چهارم ژانویه توسط  هارنت از عبور ایستگاه فضایی از کنار ماه
 
 
تصویر ترکیبی قبل و بعد از عبور ایستگاه فضایی از کنار ماه
 
 
خط مسیر حرکت ایستگاه فضایی در آسمان فلوریدا و سیاره درخشان مشتری در بالای تصویر

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*