هزینه شارژ خودروهای برقی

هزینه شارژ خودروهای برقی در ایران چقدر است؟

مدیرعامل شرکت توانیر اعلام کرد که تعرفه مصرف برق ایستگاه های شارژ و هزینه شارژ خودروهای برقی در ایران، به چه صورت محاسبه خواهد شد.

تولید، واردات و استفاده از خودروهای برقی به کشورمان به‌زودی ابعاد گسترده و جدی‌تری خواهد یافت و این موضوع نیازمند ایجاد زیرساخت‌های متفاوتی در سطح کشور است. یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌ها در زمینه تردد خودروهای الکتریکی در ایران، ایجاد ایستگاه های شارژ متعدد در سطح شهرهای مختلف است. با عنایت به آخرین اخبار داخلی و اخبار خودرو، مدیرعامل توانیر از بهره‌برداری از ایستگاه‌های شارژ خودرو و هزینه شارژ خودروهای برقی در کشور خبر داد.

هزینه شارژ خودروهای برقی اعلام شد

هزینه شارژ خودروهای برقی

مصطفی رجبی مشهدی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق ایران (توانیر) با برشمردن ابعاد مثبت استفاده از خودروهای برقی، از اعلام آمادگی این شرکت برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در این بخش و همکاری با وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

وی با اشاره به میزان مصرف برق خودروهای برقی، توسعه زیرساخت‌های آن را امری ضروری دانست و اظهار داشت که تعرفه شارژ این خودروها در رده تعرفه‌های تجاری قرار گرفته و محاسبه می‌شود. طبق بودجه در نظر گرفته شده برای سال ۱۴۰۳ تعرفه برق برای واحدهای تجاری ۵۴۷ تومان به‌ازای هر کیلووات‌ساعت است و از این رو تعرفه خودروهای برقی نیز به همین میزان محاسبه خواهد شد.

رجبی مشهدی با اشاره به این موضوع که تعرفه ایستگاه های شارژ خودرو برقی با همین نرخ محاسبه خواهد شد، خاطرنشان کرد که هر زمان تعرفه برق تجاری تغییر کند، به همان میزان تعرفه شارژ خودروهای برقی نیز تغییر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:
خودرو برقی جدید تویوتا به ایران می‌آید معرفی ۷ خودرو برقی جدیدی که روانه خیابان‌های ایران شده‌اند نخستین عکس های خودرو برقی کوچک ایران خودرو با ظاهری عجیب منتشر شد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*