ترخیص خودرو وارداتی

از ابتدای سال 1402 تا امروز فقط 8 هزار خودرو وارداتی ترخیص شده است

طبق گزارش گمرک ایران، تا اول اسفندماه سال جاری تنها ۸ هزار دستگاه خودرو سواری وارداتی ترخیص شده است. اما این آمار مربوط به کدام شرکت‌ها است؟

با عنایت به آخرین اخبار خودرو، طرح واردات خودروهای سواری به داخل کشور حدود یک سال است که به‌صورت جدی آغاز شده، اما نکته مهم حجم واردات این محصولات و ترخیص خودروهای وارداتی است که پس از اعلام گمرک جمهوری اسلامی ایران این عدد پایین‌تر از حد انتظارات بوده است.

آمار ترخیص خودروهای وارداتی در سال 1402

ترخیص خودرو وارداتی

آمار دقیق ترخیص خودروهای وارداتی از ابتدای سال 1402 تا تاریخ یکم اسفندماه سال جاری 8 هزار و 40 دستگاه خودرو سواری بوده است. در بین شرکت‌های واردکننده خودرو سواری به کشور، گروه خودروسازی سایپا با واردات ۱ هزار و ۹۴۷ دستگاه خودرو سواری در ۱۱ ماهه سال جاری در صدر بزرگترین واردکننده‌های خودرو سواری به کشور قرار گرفت. شرکت کرمان خودرو با واردات ۱۰۰۰ دستگاه، معین خودرو ایرانیان با ۷۳۶ دستگاه، ماموت خودرو با ۶۱۶ دستگاه، بهمن موتور با ۵۹۷ دستگاه، ایران خودرو با ۵۰۶ دستگاه، ایساکو کیش با ۴۵۰ دستگاه، کرمان موتور با ۲۹۹ دستگاه، کوشا خودرو نگین با ۲۱۸ دستگاه و پارس خودرو با ۴۶۳ دستگاه، در رده‌های بعدی شرکت‌های عمده واردکننده خودرو قرار گرفتند.

طبق آمار اعلام شده از سوی گمرک ایران ۶ هزار و ۸۳۲ دستگاه خودرو سواری در ۱۱ ماهه سال جاری، توسط ۱۰ شرکت فوق و مابقی توسط سایر واردکنندگان انجام گرفته است. در ۱۱ ماهه سال گذشته، ۳۲۱ دستگاه خودرو سواری به ارزش ۱۰ میلیون و ۱۸۱ هزار دلار وارد کشور شده است.

همچنین بخوانید:
نگاهی به تمام خودروهای وارداتی که به نمایشگاه اتو اکسپو تهران آمدند حمله شدید روزنامه ایران به خودروهای وارداتی

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*