نسخه جدید تارا

نسخه جدید تارا و رانا پلاس ایران خودرو در راه است + جزئیات

گروه صنعتی ایران خودرو قصد دارد نسخه جدید تارا و رانا پلاس را در سال آینده روانه بازار کند. در ادامه با مشخصات این خودروها آشنا خواهیم شد.

اطلاعات منتشر شده از برنامه‌های گروه صنعتی ایران خودرو برای سال 1403 نشان می‌دهد این خودروساز قصد دارد تیپ‌های جدید تارا و رانا پلاس را در سال آینده روانه بازار کند. در این بخش از اخبار خودرو سایت گجت نیوز با مشخصات نسخه جدید تارا و رانا پلاس ایران خودرو آشنا می‌شویم.

مشخصات نسخه جدید تارا 

ایران خودرو قصد دارد تارا را علاوه بر موتور TU5P به موتور EFP توربوشارژ نیز مجهز کند. این موتور 1.65 لیتری می‌تواند قدرتی برابر با 161 اسب بخار و گشتاور 240 نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود.

ایران خودرو این پیشرانه را در بخش‌های سیستم خنک‌کاری، توربوشارژ، منیفولد، منیفولد هوای ورودی، سرسیلندر، میل بادامک، پیستون، شاتون، یاتاقان‌ و میل لنگ ارتقا داده و برای آن سیستم زمان‌بندی هوشمند باز و بسته شدن سوپاپ‌ها در نظر گرفته است.

مشخصات رانا پلاس نیمه اتوماتیک (AMT)

رانا پلاس در نسخه نیمه اتوماتیک (AMT) به گیربکس 6 سرعته AMT و شیفترهای پشت فرمان مجهز شده است. همچنین از لحاظ امککانات راهای و ایمنی نسبت به رانا پلاس سقف شیشه ای تفاوتی نخواهد داشت. ضمن این‌که رانا پلاس AMT به همان موتور 1.6 لیتری تنفس طبیعی TU5P مجهز خواهد بود که می‌تواند قدرتی برابر با 113 اسب بخار و گشتاور 144 نیوتن‌متر را به تولید برساند.

بیشتر بخوانید:
دنا هیبریدی به بازار می آید + عکس سورن پلاس دوگانه سوز تیپ جدید در راه است + عکس و مشخصات

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*