هجوم سرمایه گذاران به اتریوم

هجوم سرمایه گذاران و نهنگ‌های ارز دیجیتال به اتریوم

به‌تازگی نهنگ‌های ارز دیجیتال و برخی از سازمان‌ها اقدام به خرید حجم زیادی اتریوم کرده‌اند. دلیل هجوم سرمایه گذاران به اتریوم چیست؟

قطع به یقین پس از بیت کوین، ارز دیجیتال ویتالیک بوترین در مرتبه دوم ایستاده است. محبوبیت این رمزارز روز به روز در حال پیشرفت است و سرمایه‌گذاران و نهنگ‌ها علاقه زیادی به آن نشان می‌دهند. به‌تازگی اتریوم با استقبال نهادهای مختلف و از همه مهم‌تر نهنگ‌های بازار مواجه شده و توانسته باری دیگر رویای 4300 دلاری‌اش را در سر بپروراند. در اخبار ارزهای دیجیتال اتریوم را جزو ۱۰ ارز دیجیتال جذاب برای سرمایه گذاری در ۲۰۲۴ معرفی کردیم.

هجوم سرمایه گذاران به اتریوم

هر از گاهی برخی از سازمان‌ها روی یک ارز دیجیتال مانور می‌دهند و با خرید تعداد زیادی از آن به سبد سرمایه‌گذاری خود اشاره می‌کنند تا توجه قسمت عمده بازار را به خود جلب کنند. شرکت معتبر Benson که شریک OKX Ventures به‌حساب می‌آید به نقش کلیدی اتریوم در پورتفوی خود اشاره کرده است.

هجوم سرمایه گذاران به اتریوم

حمایت شفاف بنسون از بلاک چین‌های موازی مثل پروژه سی – Sei و مگا اتریوم نشان می‌دهد که بازار به مقیاس‌پذیری و خلاقیت‌های اتریوم اعتماد کامل دارد. پالس مثبت دیگری که سبزپوش شدن ETH را تضمین می‌کند، حجم خرید بالای نهنگ‌های ارز دیجیتال است. به‌طور مثال در یکی از تراکنش‌های همین نهنگ‌ها حدود 15 هزار اتریوم معادل 52 میلیون دلار جابه‌جا شده است!

به‌گزارش آن چین سنتیمنت، اتریوم از آبان‌ماه سال جاری تا به امروز، بیشترین تراکنش‌های پربازده را داشته است و موفق شده در یک ماه به‌میزان 50 درصد رشد کند. هم‌اکنون قیمت این رمزارز پرطرفدار 3423 دلار است و معامله‌گران آن امیدوارند بتواند سطح 4300 دلاری را مجددا لمس کند.

طبق نظر یکی از تحلیلگران ارشد بازار، اگر 3100 دلار را مقاومت و 2900 دلار را حمایت در نظر بگیریم، احتمال این‌که اتریوم به سطوح بالاتر از 3500 دلار دست یابد زیاد است. سناریوهای خوشبینانه تمامی ندارد و محدوده 4300 دلار را نشان می‌دهد که سقفی تاریخی برای این ارز دیجیتال است.

هجوم سرمایه گذاران به اتریوم - نمودار تکنیکال قیمت

یکی دیگر از دلایل رشد و پیشرفت اتریوم، آپدیت دنکان با هدف بهبود اوضاع شبکه است که منجر به تقویت زیرساخت‌های آن شد. کارشناسان فعال مارکت کریپتو بر این باورند که ETH پتانسیل خوبی برای افزایش قیمت دارد و در حوزه دیفای و ان اف تی‌ها نقش برجسته‌ای ایفا خواهد کرد.

چهره‌های معروف بازار ارزهای دیجیتال نظیر رائول پال و تحلیلگران برنشتاین، افق‌های روشنی برای اتریوم ترسیم می‌کنند و به رشد قیمت آن امیدوارند. خبر خوب دیگری که می‌تواند رشد این ارز دیجیتال را سریع‌تر کند، عرضه ان اف تی اسپات اتریوم است. همچنین یک گزارش موثق ثابت کرده که سهام اتریوم در پورتفوی موسسات بیشتر از بیت کوین است.

نکته جالب آن‌که سرمایه‌گذاران کلان نظیر نهنگ‌ها و سازمان‌ها تمایل زیادی به خرید و جمع‌آوری بیت کوین و اتریوم دارند؛ در حالی که معامله‌گران خرد تمایلشان به خرید آلت کوین‌ها است. دو عامل مهم تغییر سازوکار شبکه اتریوم به اثبات سهام و پیشرفت راه‌حل‌های لایه 2، آینده این رمزارز را تضمین کرده است. سال 2024 برای اتریوم سال مهمی خواهد بود.

همچنین بخوانید:
10 ارز دیجیتال جذاب برای سرمایه گذاری در 2024 شاید باور نکنید اما برای یک تراکنش بیت کوین، آب یک استخر بزرگ مصرف می‌شود چرا بیت کوین گران شد و افزایش قیمت ارز دیجیتال تا کی ادامه دارد؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*