حراج آیفون عتیقه

حراج آیفون عتیقه به قیمت تویوتا لندکروز 2024

بار دیگر یک گوشی آیفون نسل اول که آکبند و 4 گیگابایتی بود، با قیمتی سرسام‌آور فروش رفت. در حراج این آیفون عتیقه مبلغی بیش از 100 هزار دلار رد و بدل شد.

به‌تازگی یک آیفون عتیقه نسل اولی در LCG Auctions به حراج گذاشته شد. این گوشی که آکبند و مثل روز اولش بود، حافظه داخلی 4 گیگابایتی داشت و انتظار می‌رفت با قیمتی بیش از 100 هزار دلار خریداری شود. همین هم شد و قیمت نهایی آن به 130 هزار و 27 دلار رسید. این یعنی حتی گران‌تر از یک دستگاه تویوتا لندکروز 2024 که در بازارهای جهانی زیر 100 هزار دلار قیمت دارد.

حراج آیفون عتیقه

اما چرا یک گوشی هوشمند با عمری نزدیک به دو دهه باید این‌قدر گران باشد؟ دلیل این موضوع، کمیاب بودن آن است. اپل در سپتامبر 2007 تولید مدل 4 گیگ آیفون را تنها دو ماه پس از عرضه، متوقف کرد. قاعدتا پس از 17 سال، پیدا کردن نسخه آکبند آن مثل یافتن سوزن در انبار کاه است.

البته پیش‌تر مدل 4 گیگ آیفون با قیمتی بیش از این هم خرید و فروش شده بود. در تابستان 2023، یک نسخه از همین گوشی با قیمت 190 هزار دلار مشتری پیدا کرد و در پاییز همان سال، یک حراج دیگر با ثبت قیمتی بیش از 133 هزار دلار پایان یافت.

این قیمت‌ها فقط مختص محصولات اپل نیستند و اخیرا حتی دست نوشته استیو جابز برای تبلیغات اپل ۱، به گران‌ترین کاغذ جهان تبدیل شد.

همچنین بخوانید:
فروش یک نسخه از اولین نسل آیفون اپل با قیمتی بسیار عجیب!

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. واقعا حق گفت که جهالت و حماقت و نمیشه با هیچ اسلحه ای از بین برد