تلگرام

تلگرام در اسپانیا رفع فیلتر شد

حکم فیلترینگ تلگرام در اسپانیا به طور موقت به تعلیق در آمده و کاربران فعلا می‌توانند به روال سابق از این پیام‌رسان استفاده کنند.

چند روز پیش سانتیاگو پدراز، قاضی دادگاه ملی کشور اسپانیا به دلیل اتهام نقض قوانین کپی رایت در تلگرام، حکم به فیلتر شدن این برنامه داده بود. صدور چنین حکمی صرفا برای یک اتهام کمی غیرعادی به نظر می‌رسید و این موضوع صدای اعتراض قشرهای گوناگون اسپانیایی را بلند کرد.

حال آقای پدراز با تعلیق موقت حکم مسدودسازی تلگرام، به انبوه کاربران اسپانیایی این اپلیکیشن اجازه داد تا همانند قبل بتوانند با دوستان و آشنایانشان در این پیام‌رسان در ارتباط باشند. قاضی در پرونده به دنبال گزارشی درباره هویت افراد نقض‌کننده حق کپی رایت بوده و تا به امروز چنین اطلاعاتی دریافت نکرده است. به نظر می‌رسد آقای پدراز پرونده متوجه عواقب حکم زودهنگامش شده و حداقل تا زمان ارائه گزارش تفصیلی پلیس اسپانیا، تلگرام از گزند فیلترینگ در امان خواهد بود.

تلگرام

ماجرای فیلتر شدن این پیام‌رسان از جایی کلید خورد که شبکه‌های تلویزیونی و شرکت‌های اسپانیایی نظیر Atresmedia، Mediaset، Telefonica و EGEDA به دلیل زیر پا گذاشته شدن قانون کپی رایت در تلگرام به دادگاه شکایت کردند. این موضوع باعث کاهش درآمدهای مربوط به این کمپانی‌ها شده و از آنجایی که در اسپانیا بر خلاف ایران قانون کپی رایت اجرا می‌شود، قاضی دادگاه نیز حکم پیگیری هرچه سریع‌تر به این پرونده را صادر کرد.

پیشینه خبر: تلگرام در یک کشور دیگر هم فیلتر شد

در حال حاضر حدود ۸ میلیون نفر از جمعیت اسپانیا از پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند و حداقل فعلا برای تداوم استفاده از آن، نیازی به ابزارهای فیلترشکن نخواهند داشت.

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*