پروژه جاه‌طلبانه شهر رویایی لاین در عربستان

پروژه جاه‌طلبانه شهر رویایی لاین در عربستان شکست خورد!

پروژه آرمان شهر لاین عربستان سعودی که قرار بود تا سال ۲۰۳۰ تکمیل شود، ظاهراً به‌خاطر مشکلات مالی متفاوت از آنچیزی می‌شود که انتظار داریم.

گزارشی که توسط منابع آگاه به‌دست رویترز رسیده، نشان می‌دهد که عربستان سعودی برنامه‌های خود برای ساخت شهر رویایی لاین (The Line) در قالب پروژه نئوم را به‌خاطر مشکلات مالی، به‌طور قابل توجهی تقلیل داده است.

آرمان شهر Line که زمانی قرار بود 170 کیلومتر طول داشته باشد و 1.5 میلیون نفر را در خود جای دهد، اکنون به طور قابل ملاحظه‌ای کوچک‌تر خواهد شد. مقامات سعودی اعلام کرده‌اند که تنها 2.4 کیلومتر از این شهر تا سال 2030 ساخته خواهد شد و تعداد ساکنان آن نیز به کمتر از 300 هزار نفر خواهد رسید.

کاهش چشمگیر مقیاس این پروژه، نشان‌دهنده چالش‌های اقتصادی متعددی است که عربستان سعودی با آن روبرو است. هزینه اولیه این پروژه 1.5 تریلیون دلار تخمین زده شده بود، اما افزایش هزینه‌ها و مشکلات مربوط به جلب سرمایه‌گذار، مقامات را مجبور به تجدید نظر در برنامه‌های خود کرده است.

پروژه جاه‌طلبانه شهر رویایی لاین در عربستان

علاوه بر مشکلات مالی، پروژه ساخت شهر The Line با انتقادات دیگری نیز روبرو بوده است. برخی از اعضای قبایل محلی به جابجایی اجباری خود از زمین‌های اجدادی‌شان در پی ساخت این شهر اعتراض کرده‌اند. همچنین، برخی کارشناسان طرح این شهر را غیرواقعی و پرهزینه می‌دانند.

با وجود این چالش‌ها، مقامات عربستان همچنان بر تعهد خود به پروژه نئوم تأکید دارند. آن‌ها می‌گویند که این پروژه همچنان یک ابتکار کلیدی برای تنوع بخشیدن به اقتصاد عربستان و تبدیل این کشور به یک مرکز جهانی برای نوآوری است.

پیشینه خبر:
تصاویری جدید از روند پیشرفت پروژه لاین، شهر رویایی بن سلمان در عربستان نگاهی به ابر پروژه های شگفت انگیز عربستان مدرن در زمان بن سلمان هدف بن سلمان از ساخت آرمان شهر لاین عربستان واقعاً چیست؟ + ویدیو

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. الخخخخخ