ویژگی های جذاب تویوتا لندکروزر ۲۰۲۴

5 ویژگی جدید و جذاب در تویوتا لندکروزر 2024

لندکروزر جدید خودرویی هیجان‌انگیز پر از ویژگی های جذاب است. در ادامه به 5 مورد از این ویژگی های تویوتا لندکروزر مدل 2024 می‌پردازیم.

در حالی که لندکروزر حدود دو سال در بازار آمریکا غایب بود، تویوتا تابستان گذشته با رونمایی از تویوتا لندکروزر مدل ۲۰۲۴ بازگشتی هیجان‌انگیز برای این شاسی بلند محبوب رقم زد. نسخه جدید سری لندکروزر که تویوتا به نمایش گذاشت، در واقع نسل جدید و پنجم لندکروزر پرادو است که در بازار آمریکای شمالی و اروپا صرفاً با نام «لندکروزر 2024» شناخته می‌شود. با این حال، اساساً تصور شما نسبت به لندکروزر پرادو قبلی را متحول می‌کند و هرچند بحث‌های ضد و نقیضی ممکن است درباره آن وجود داشته باشد، در ادامه به 5 ویژگی جذاب تویوتا لندکروزر 2024 نگاهی خواهیم داشت.

فهرست عناوین:

ویژگی های هیجان‌انگیز تویوتا لندکروزر نسل جدید مدل 2024

پیشرانه هیبرید لندکروزر پرادو نسل جدید

لندکروزر قبلی زیر کاپوت خود یک موتور 5.7 لیتری V8 با قدرت 381 اسب بخار و گشتاور 543 نیوتن متر نیوتن متر داشت. با این حال، همان‌طور که از این موتور بنزینی حجیم 8 سیلندر انتظار می‌رفت، مصرف سوخت لندکروزر به هیچ وجه بهینه نبود. این اس یو وی در بزرگراه‌ها حدود 13.8 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر مصرف می‌کرد.

پیشرانه هیبرید - ویژگی های جذاب تویوتا لندکروزر ۲۰۲۴

حالا لندکروزر مدل 2024 از همان پیشرانه هیبرید تویوتا تاکوما مدل 2024 برای تامین قوای محرکه خود بهره می‌برد. این پیشرانه یک نمونه هیبرید 2.4 لیتری 4 سیلندر با نام i-FORCE MAX است که می‌تواند 326 اسب بخار قدرت و 630 نیوتن متر گشتاور تولید کند. این پیشرانه جدید عملاً از لحاظ خروجی کم و کاستی نسبت به پیشرانه قبلی ندارد و حتی گشتاور بیشتری از آن تولید می‌کند، ولی در زمینه مصرف سوخت هم در جایگاه بهتری از آن قرار دارد.

تخمین‌های صورت گرفته نشان می‌دهند که پیشرانه هیبرید لندکروزر جدید در بزرگراه‌ها هر 100 کیلومتر 11.2 لیتر بنزین مصرف می‌کند. تویوتا با استفاده از قوای محرکه هیبرید، در عین حال که توان این شاسی بلند آفرودی را حفظ کرده، مصرف سوخت آن را بهبود بخشیده است. این پیشرانه هیبرید جدید برای همه تیپ های تویوتا لندکروزر جدید ارائه می‌شود.

عرضه سه تیپ متنوع برای لندکروزر جدید

تویوتا سه تیپ مختلف از لندکروزر نسل جدید را پیش رو می‌گذارد که هر کدام می‌تواند نیازهای گروه مشخصی از رانندگان را برآورده کند. تیپ پایه این شاسی بلند با نام 1958 در واقع لندکروزر را به ریشه‌هایش بر می‌گرداند. این تیپ با امکانات حداقلی، صرفاً روی تجربه آفرود متمرکز است و این رویکرد متمایل به آفرود را حتی در المان‌های طراحی نمای بیرونی آن هم می‌توان مشاهده کرد. البته 1958 کماکان از امکانات رفاهی مناسبی نظیر گرمکن فرمان و صندلی‌های جلو و نمایشگر مرکزی 8 اینچی برخوردار است.

ویژگی های جذاب تویوتا لندکروزر ۲۰۲۴

تیپ دیگر با نام ساده «The Land Cruiser» هم تفاوت‌هایی جزئی در طراحی نمای بیرونی، خصوصاً چراغ‌های جلو دارد و هم مطابق انتظار به امکانات بیشتری مجهز شده است. این تیپ با سیستم Multi-Terrain Monitor، آنتی رول بار جلو با قابلیت غیرفعال‌سازی جهت بهبود تعلیق جلو، نمایشگر مرکزی 12.3 اینچی، سیستم صوتی ارتقا یافته با 10 اسپیکر و تریم چرم واقعی عرضه می‌شود.

سومین تیپ لندکروزر مدل 2024 که First Edition نام دارد، در تعداد محدود 5 هزار دستگاه تولید می‌شود. این تیپ هم از المان‌های جدید در طراحی به‌همراه تجهیزات آفرودی اضافی نظیر صفحه‌های محافظ (اسکید پلیت) مستحکم‌تر، روف رک و گل‌پخش‌کن بهره می‌برد. حتی در فضای داخلی آن امکانات و تکنولوژی‌های تازه از جمله سیستم صوتی JBL و صندلی‌های چرم پیدا می‌شوند.

قیمت پایین‌تر تویوتا لندکروزر مدل 2024

تویوتا برای نسل جدید لندکروزر رویکردی تازه در قیمت‌گذاری در پیش گرفته یا به عبارتی دیگر، جامعه‌ای گسترده‌تر را هدف گرفته است. به همین دلیل، در حالی که پیش از این لندکروزر با قیمت بیش از 80 هزار دلار به‌عنوان یک اس یو وی فول سایز لوکس به فروش می‌رسید، لندکروزر جدید با قیمت پایه تنها 56 هزار دلار در دسترس قرار می‌گیرد. در مقایسه تویوتا لندکروز اتاق 250 با اتاق 300 هم به این نکته به‌عنوان یکی از تفاوت‌های بین این دو نسخه اشاره شده بود.

قیمت پایین - ویژگی های جذاب تویوتا لندکروزر ۲۰۲۴

این یعنی Land Cruiser حالا برای تعداد بیشتری از رانندگان قابل دسترس شده است. پیش‌تر قیمت حدود 80 هزار دلاری این اس یو وی باعث می‌شد حتی خیلی از علاقه‌مندان به این خودرو آن را از بین گزینه‌های خود برای خرید خط بزنند. حالا همین قیمت پایه 56 هزار دلاری که برای یک اس یو وی با این سطح از طراحی، پیشرانه و امکانات جای توجه دارد، یکی از ویژگی های مهم تویوتا لندکروزر 2024 است.

ابعاد جمع و جورتر نسخه جدید لندکروزر 

تویوتا در تلاش برای رقابت با اس یو وی‌های محبوب کوچک‌تر در بازار، نسل جدید لندکروزر پرادو را با ابعادی جمع و جورتر عرضه می‌کند. لندکروزر جدید حالا هم دو ردیف صندلی دارد و هم طول آن کاهش پیدا کرده است؛ در صورتی که پیش از این شاسی بلند خوشنام این خودروساز ژاپنی با سه ردیف صندلی به‌عنوان یک نمونه فول سایز عرضه می‌شد. ابعاد بزرگ‌تر این خودرو هرچند مزایایی مثل فضای بیشتر برای حمل بار داشت، در همان حال در برخی از شرایط مثل آفرود می‌توانست کار را برای راننده سخت‌تر کند.

پرادو نسل جدید

معمولاً در آفرود خودروهایی که فاصله محوری کمتری دارند می‌توانند راحت‌تر حرکت کنند. به همین خاطر، اس یو وی‌های سایز متوسط در خیلی از مسیرهای آفرودی بهتر از نمونه‌های فول سایز عمل می‌کنند. شاسی بلندهای جمع و جور ضمن این‌که عملکرد بهتری در مسیرهای دشوار خارج از شهر از خود نشان می‌دهند، می‌توانند مصرف سوخت بهینه‌تری داشته باشند. این یعنی نسخه جدید Land Cruiser با بازنگری صورت گرفته در ابعاد، حتی از قبل هم برای آفرود آماده‌تر به نظر می‌رسد.

مجموعه امکانات ایمنی اختصاصی تویوتا

مدل جدید لندکروزر در زمینه ایمنی هم حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به مجموعه امکانات ایمنی اختصاصی تویوتا تحت عنوان Toyota Safety Sense 3.0 مجهز است. این مجموعه علاوه بر سنسورهای و دوربین‌های متعدد، یک دوربین باکیفیت‌تر در ناحیه جلو را هم به همراه می‌آورد که اطراف را با میدان دید گسترده‌تر و وضوح و جزئیات بیشتر به راننده نمایش می‌دهد.

کابین پرادو نسل جدید

مجموعه مذکور که یکی از ویژگی های کلیدی تویوتا لندکروزر مدل 2024 به شمار می‌رود، متشکل از سیستم‌هایی نظیر کروز کنترل داینامیک، دستیار خروج از خط، جلوگیری از برخورد و دستیار تشخیص خط است. این سیستم‌ها با اعلام هشدار یا حتی مداخله در رانندگی، به راننده کمک می‌کنند با سلامت از خیلی از خطرات احتمالی عبور کند.

از دست ندهید:
تویوتا لندکروز SE ؛ حضرت ژاپنی بالاخره برقی شد اینجا بهشت عاشقان تویوتا است؛ موزه ای با بیش از ۱۰۰ نمونه لندکروزر متفاوت در آمریکا تویوتا برای توسعه رانندگی هوشمند از هواوی کمک می‌گیرد تویوتا هایلوکس برقی به زودی در بازار؛ آغاز عصر جدید پیکاپ افسانه‌ای؟

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*

یک دیدگاه

  1. من میخوام ببینم تویوتا لندکروز 2024 هیبرید و برقیه مگه نگفتند ماشین برقی به جز پورشه میتونه واردبشه خوب اینو وارد کنید