رترو RR1 خودرو جدید رضوانی

رترو RR1، شاهکار جدید رضوانی با طراحی متفاوت به نمایش گذاشته شد

شاهکار جدید رضوانی با نام رترو RR1 رسماً معرفی شد. این محصول Rezvani یک خودرو اسپرت 750 اسب بخاری با طراحی متاثر از دهه 70 میلادی است.

رضوانی، شرکت تیونر معروف با موسس ایرانی آمریکایی نامی آشنا بین دنبال‌کنندگان اخبار خودرو در ایران است و با ساخته‌های جذاب خود نظیر تانک رضوانی، رضوانی ونجنس و رضوانی بیست شناخته می‌شود. رضوانی اخیراً از محصول جدید خود با نام رترو RR1 هم رونمایی کرد که در واقع بر پایه پورشه 911 نسل هشتمی (992) توسعه پیدا کرده است و در سه نسخه با خروجی‌های متفاوت عرضه می‌شود.

معرفی رترو RR1، خودرو جدید رضوانی

رترو RR1 صرف نظر از نسخه بدنه فیبر کربنی جدیدی دارد که تحت تاثیر از خودرو مسابقه‌ای پورشه 935 در مسابقات کرمر دهه 70 میلادی طراحی شده است. این سبک طراحی را خصوصاً در نمای جلو این خودرو می‌توان مشاهده کرد. المان جذاب دیگری که در نمای بیرونی به چشم می‌خورد، تغییر فرم چراغ‌های جلو است. چراغ‌های گِرد نمادین پورشه حالا جای خود را به چراغ‌های باریک مستطیلی داده‌اند. این چراغ‌های جدید همچنین در نمای جلو تایکان، سدان تمام برقی پورشه به چشم می‌خورند.

نمای جلو رترو RR1 خودرو جدید رضوانی

در ناحیه عقب شاهکار جدید رضوانی ادغام شدن پنل‌های دو گوشه با اسپویلر توجه را به خود جلب می‌کند؛ المان دیگری که خودروهای مسابقه‌ای دهه 70 میلادی را به یاد می‌آورد. رینگ‌های جدید که به توربوفن شباهت دارند هم جذابیت نمای بیرونی رترو RR را تکمیل می‌کنند. در نهایت خروجی یک خودرو اسپرت و مسابقه‌ای از آب در آمده است که خیلی متفاوت از ساخته‌های دیگر رضوانی مثل تانک رضوانی به نظر می‌رسد و قشر متفاوتی از مشتریان را هدف گرفته است.

نمای عقب رترو RR1 خودرو جدید رضوانی

رضوانی رترو RR1 در سه نسخه 550 (بر پایه کررا S)، 565 (بر پایه GT3) و 750 (بر پایه توربو S) در دسترس قرار می‌گیرد. 550 به‌عنوان نسخه پایه با موتور 3 لیتری تقویت شده کررا توانایی تولید قدرت 550 اسب بخار در پیست و 520 اسب بخار در خیابان را دارد. نسخه 565، ساخته شده بر اساس GT3 هم با پیشرانه 4 لیتری 6 سیلندر خطی خود قادر به تولید قدرت 535 اسب بخار در خیابان و 565 اسب بخار در پیست است. نهایتاً 750 می‌تواند 715 اسب بخار در جاده‌های شهری تولید کند و خروجی آن در پیست به 750 اسب بخار می‌رسد.

نمای عقب رترو RR1 خودرو جدید رضوانی

رضوانی برای همه این نسخه‌ها امکان ارتقای سیستم تعلیق، ترمزها و رول بارها و همچنین آپشن‌هایی نظیر شیشه‌های پلی‌کربنات را پیش رو می‌گذارد. این تیونر حتی پوششی سفارشی برای نمای بیرونی به مشتریان ارائه می‌دهد. البته آپشن‌های اضافی این خودرو روی هم رفته می‌توانند حدود 26 هزار دلار به قیمت پایه آن اضافه کنند.

ماشین جدید Rezvani

رترو RR1 رضوانی با قیمت پایه 149 هزار دلار به فروش می‌رسد و مجموعاً 50 دستگاه از آن تولید می‌شوند تا در تاریخ دیرتری در سال جاری میلادی به خریداران تحویل داده شوند. البته در این قیمت، خودرو پایه که RR1 بر اساس آن ساخته می‌شود لحاظ نشده است. در واقع سفارش‌دهنده باید در ابتدا خودرو پایه را به رضوانی تحویل بدهد تا رضوانی سپس اقدام به ساخت خودرو کند. همچنین باید اشاره کرد که به گفته رضوانی، قیمت تقریباً 150 هزار دلاری مذکور بعد از ثبت پنج سفارش اول افزایش پیدا می‌کند.

از دست ندهید:
نیسان قشقایی فیس لیفت مدل ۲۰۲۵ با چهره هرچه جذاب‌تر و امکانات جدید رونمایی شد مازراتی گرن کابریو فولگوره یک سوپرکار تمام برقی با طراحی دلربا و قدرت ۸۱۸ اسب بخاری است رولز رویس کالینان جدید تیونینگ منصوری با تم لوکس عربی رونمایی شد پورشه ۹۱۱ توربو کابریولت منصوری با فیبر کربن فراوان و قدرت ۹۱۲ اسب بخار معرفی شد

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*