قیمت حواله خودروهای برقی وارداتی

قیمت حواله خودروهای برقی میلیاردی شد

بلافاصله پس از آغاز فروش خودروهای برقی وارداتی در سامانه یکپارچه، حواله ماشین های الکتریکی جدید بازار ایران با قیمت سرسام‌آور به فروش گذاشته شده است.

همان‌طور که وعده داده شده بود، به‌تازگی فروش خودروهای برقی وارداتی در سامانه یکپارچه آغاز شد. متقاضیان بعد از انجام مراحل اولیه ثبت نام از جمله افتتاح حساب وکالتی و بلوکه کردن مبلغ 100 میلیون تومان در مدت تعیین شده، می‌توانند تا شنبه 5 خرداد با مراجعه به نشانی Evauto.ir خودرو مورد نظر خود را انتخاب کنند. با این حال، اخبار خودرو حکایت از این دارند که در همین مدت کوتاه، حواله خودروهای برقی وارداتی با قیمت‌های بالا به فروش گذاشته شده‌اند.

ایجاد بازار خرید و فروش حواله خودروهای برقی وارداتی

واردات خودروهای برقی قرار بود با قیمت مقرون به صرفه و در راستای به‌روز کردن سیستم حمل و نقل کشور صورت بگیرد و در این راستا حتی تعرفه‌هایی ناچیز برای واردات این خودروها وضع شده بود. با وجود این، در حالی که ماشین های الکتریکی جدید هنوز وارد بازار نشده‌اند و تازه مراحل اولیه عرضه خود را می‌گذرانند، حواله آن‌ها با قیمت‌های بعضاً هنگفت به فروش می‌رسد.

با مراجعه به پلتفرم‌های آنلاین خرید و فروش می‌توان آگهی‌های حواله خودروهای الکتریکی وارداتی را مشاهده کرد. مثلاً حواله هونگچی EQM5 بهمن موتور 700 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و قیمت حواله هوندا eNS1 معین خودرو به 900 میلیون تومان می‌رسد. البته این اولین باری نیست که حواله محصولات سامانه با قیمت سرسام‌آور فروخته می‌شوند و پیش‌تر نمونه‌های زیادی دیده شده است؛ از جمله حواله 4.5 میلیارد تومانی تانک چینی تا قیمت تعجب‌آور خودرو وارداتی جانبازان.

این در حالی است که با توجه به مقررات سامانه یکپارچه، خرید و فروش حواله، غیر قانونی تلقی می‌شود. همه این محصولات در سامانه به نام و کد ملی فرد متقاضی ثبت می‌شوند و شرکت هم موظف به تحویل خودرو به متقاضیان ثبت نام شده در سامانه است. این یعنی خریداران حواله هیچ تضمینی از لحاظ قانونی ندارند و در این‌گونه معاملات که خارج از بستر رسمی صورت می‌گیرد، همیشه احتمال بروز مشکلات و پیچیدگی‌های مختلف وجود دارد.

از دست ندهید:
با تکنولوژی حرکت خرچنگی هیوندای، پارک دوبل مثل آب خوردن می‌شود + ویدیو تردد خودروهای آفرودی در شهر ممنوع شد؟! هونگچی H5، سدان لوکس وارداتی در بازار ایران خریدار ندارد طلسم واردات بی ام و به ایران شکسته شد؛ BMW i3 eDRIVE برقی به کشور وارد می‌شود

پاسخ بدهید

وارد کردن نام و ایمیل اجباری است | در سایت ثبت نام کنید یا وارد شوید و بدون وارد کردن مشخصات نظر خود را ثبت کنید *

*